REKLAMA

Gowarczów: CKiAL realizuje projekty dla lokalnej społeczności [wideo]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie corocznie realizuje rozmaite projekty dla mieszkańców gminy, nie inaczej jest też w tym roku. W placówce obecnie realizowane są dwa programy – „Tworzymy RękoDZIEŁKO” i „ZaPLANujMY”.

REKLAMA

„W tym roku podczas wakacji realizujemy dwa programy z Narodowego Centrum Kultury – EtnoPolska 2021 i Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. W ramach projektu EtnoPolska realizujemy projekt „Regionalnie Kulturalnie”, w ramach którego jesteśmy już po większości cyklu zajęć „Tworzymy RękoDZIEŁKO”. Tutaj grupa dzieci i młodzieży tworzy różne prace manualne nawiązując zarówno do technik tradycyjnych, jak i współczesnych” – opowiada nam dyrektor CKiAL w Gowarczowie, Elwira Sibiga.

W ramach programu EtnoPolska uczestnicy między innymi wzięli udział w warsztatach z tworzenia komiksów, płaskorzeźb, robili sploty makramowe, przed nimi także malowanie toreb. A podczas finału, który odbędzie się w dniach 22-23 września w CKiAL zostanie zaprezentowana wystawa prac. Wtedy wystąpi także lokalny zespół ludowy „Bębnowianka”, który również został objęty projektem – dla członków formacji zorganizowane zostaną warsztat wokalny i wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej. Odbędzie się także II edycja konkursu skierowanego do dorosłych – „Lokalne RękoDZIEŁO”.

REKLAMA

-„Drugi projekt, który realizujemy to projekt „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne” – „ZaPLANujMY”. W zasadzie od początku marca ten projekt realizujemy, przeszliśmy już diagnozę potrzeb kulturalnych naszych mieszkańców, przeprowadziliśmy konkurs, w ramach którego będzie sześć inicjatyw – mieszkańcy naszej gminy zrealizują swoje własne pomysły” – mówi nam Elwira Sibiga.

Realizacja drugiego projektu centrum kultury „ZaPLANujMY” rusza już w sobotę – pierwsze spotkanie organizują mieszkańcy Korytkowa. Będzie to impreza taneczna stylizowana na lata 70. i 80. Kolejną z inicjatyw lokalnych jest „Turniej z legendą” – uczestnicy zagłębią się w miejscowe legendy, by na jednej ze ścian Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej namalować tematyczny mural, ma on powstać na przełomie sierpnia i września. Dodatkowo w ramach tego projektu odbędą się warsztaty gry w szachy i warcaby. Utworzony zostanie również kącik plenerowy przeznaczony właśnie do tych gier. W sobotę 28 sierpnia z inicjatywą do mieszkańców Gowarczowa wychodzi natomiast młodzież – na placu przy Szkole Podstawowej przy ulicy Żuka odbędą się projekcje filmowe. O godzinie 19:30 obejrzymy film familijny, natomiast od 21:30 świetnie będą się bawić miłośnicy filmów grozy.

Kolejne inicjatywy w ramach projektu „ZaPLANujMY” zorganizują grupy z Bębnowa, Rudy Białaczowskiej i Miłakowa. O nich także będziemy Państwa informować.

REKLAMA

Dodaj komentarz