REKLAMA

Gowarczów dla Niepodległej! [zdjęcia]

Uroczystości Święta Niepodległości 2022 w gminie Gowarczów rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie władze gminy: wójt Stanisław Pacocha, przewodniczący Rady Gminy Sławomirem Stańczykiem, radni gminy, rana powiatowa Jolanta Pacocha, przedstawiciele szkół, jednostek OSP oraz Akcji Katolickiej wspólnie oddali hołd walczącym za wolną Polskę składając symbolicznie kwiaty i zapalając znicze.

REKLAMA

Następnie zgromadzeni przemaszerowali do Kościoła Św. App Piotra i Pawła aby uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji ojczyzny, która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Ksiądz wikary Paweł Nowak poświęcił kazanie rozważaniu o wolności i szanowaniu tradycji, które są częścią naszego narodu. Po mszy delegacja władz i pocztów sztandarowych udała się do Kamiennej Woli, gdzie wspólnie z sołtysem miejscowości  Krzysztofem Szlęzakiem dokonali złożenia wieńca.

REKLAMA

W swoim przemówieniu wójt Stanisław Pacocha zarówno na cmentarzu jak i przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, podkreślał znaczenie tego święta w kontekście sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów -„Widząc to zagrożenie doceniajmy naszą wolność, którą pielęgnujemy wychowując dzieci. Wspominając ojców polskiej niepodległości z dumą możemy obchodzić święto narodowe które jest częścią naszej tożsamości” – mówił włodarz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *