REKLAMA

Gowarczów także wybuduje swój zbiornik wodny? [wideo]

Ostatnio informowaliśmy o gigantycznych dofinansowaniach, które Radoszyce mają dostać na budowę zbiornika wodnego, a gmina Końskie na przebudowę zalewu w Sielpi (TUTAJ). Jak się okazuje jeszcze jedna gmina będzie próbowała stworzyć u siebie kąpielisko. Mowa o Gowarczowie. 

REKLAMA

Zbiornik ma powstać w Rudzie Białaczowskiej, a włodarze Gowarczowa chcą na jego budowę pozyskać środki zewnętrzne. Na ten moment samorządowcy są już po pierwszych rozmowach z właścicielem gruntów zalewowych, na których mógłby się znaleźć wspominany obiekt.

„Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z właścicielem gruntu, który chce urzędowi odsprzedać te grunty. Sporządzona jest już notatka, przedstawiłem to radnym w informacjach pomiędzy sesjami. Wiele pytań się już nasuwa: dlaczego na Rudzie? Za ile? Czy nas będzie stać? Uważam, że wykup tych gruntów przyczyni się do rozwoju naszej gminy, nie tylko miejscowości Ruda Białaczowska, ale całej gminy.” – tłumaczy wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Zbiornik miałby zostać stworzony po obu brzegach rzeki Drzewiczki.

Zbiornik zasilać miałaby rzeka Drzewiczka. Plany zakładają, że zalew mógłby znajdować się po obu jej brzegach w Rudzie Białaczowskiej. Wójt Pacocha liczy na pozyskanie nawet 85 % z funduszów europejskich na stworzenie tego zalewu. Natomiast obiekt miałby przyciągać do gminy turystów z różnych stron. –„Ruda jest taką miejscowością położoną w naszej gminie w bardzo dobrym punkcie – jest do niej dojazd z powiatu opoczyńskiego, z naszego powiatu i oczywiście od strony województwa mazowieckiego, czyli powiatu przysuskiego.” – mówi wójt Pacocha.

Zalew w Rudzie Białaczowskiej w założeniu miałby być alternatywą do zatłoczonej Sielpi. Jego powierzchnia ma wynieść około jedenastu hektarów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *