REKLAMA

Gowarczowianie bawili się na festynie rodzinnym. Fotogaleria

Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez władze gminy Gowarczów festyn rodzinny. Jest on kontynuacją festynów tworzonych ku czci św. Rocha. 

REKLAMA

Wideo z tej imprezy już wkrótce.

REKLAMA

Impreza rozpoczęła się już o godz. 14.00 występami artystycznymi podopiecznych Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, koncertem zespołu Ale Babki i Bębnowianek. O godz. 16.00 nastąpiło oficjalne powitanie wszystkich mieszkańców i gości, którzy zjawili się na tę imprezę:

„Festyn ku czci świętego Rocha wpisał się w tradycję parafialną gminy Gowarczów. Tę tradycję rozpoczął dekadę temu ks. Damian. Miło mi, że gmina przejęła inicjatywę i może ją nadal kontynuować. Nie byłoby tej imprezy gdyby nie było dobrej współpracy Rady Gminy, przedstawicieli sołectw, sołtysów, CKiAL i wszystkich mieszkańców, którzy zaangażowali się w tę fajną inicjatywę” – mówił ze sceny wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha.

Wśród gości pojawili się m.in. wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan, wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca i wiceprzewodniczący SLD Andrzej Szejna. Ten ostatni również powiedział kilka słów do mieszkańców:

„Chciałbym wam życzyć dzisiaj wspanialej zabawy, wspaniałego uczczenia tej kolejnej już uroczystości. Mówimy o św. Rochu, mówimy o pewnej wspólnocie, która wzajemnie się szanuje, bo polityka czasami składa się na to, żeby ludzie wzajemnie się szanowali i wzajemnie sobie pomagali i myślę, że to przesłanie wójt Stanisław Pacocha absolutnie realizuje”.

Po okolicznościowych przemowach przyszedł czas na II Turniej Sołectw Gminy Gowarczów, a składały się na niego konkurencje widowiskowe, sprawnościowe, kulinarne, artystyczne oraz quiz regionalny. Konkurencje oceniało jury w składzie: Agnieszka Czarnecka – dyrektor szkoły w Miedzierzy, Anna Szatkowska – radca prawny oraz Marzena Dziewit – wicewójt Gowarczowa i jednocześnie przewodnicząca jury. Pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Korytków. Nagrody otrzymały jednak wszystkie uczestniczące w turnieju sołectwa. Ich wręczenie natąpiło na scenie tuż po godzinie 20:00.

Już podcza turnieju frekwencja na festynie była bardzo wysoka. – „Cieszę się ze możemy się spotkać przy takiej pogodzie, bo ta aura w tym roku jest taka kapryśna, ale jak tu widać dla gminy Gowarczów ta aura sprzyja. Cieszę się, że tych mieszkańców przybyło bardzo dużo, ale to nie tylko mieszkańcy, to są i goście, którzy przyjechali tutaj do swoich rodzin, żeby spędzić razem to wspólne święto.” – mówił nam Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

O godz. 18.00 na wszystkich przybyłych czekała słodka niespodzianka, czyli ogromny tort ufundowany przez wójta Stanisława Pacochę. Obdzielono nim przybyłych mieszkańców.

Następnie na scenie wystąpił zespół koliBEER, a po nim grupa EL of B. Po tej części muzycznej wręczono coroczne nagrody, tzw. Wawrzyny, a otrzymali je: Halina Balcera – Wawrzyn Biznesu; Gerard Bąk – Wawrzyn Sportowca, Roman Grabowski – Wawrzyn Anioła. Ten ostatni jest nagrodąza działalność charytatywną.

O godz. 20.30 wystąpiła formacja PLAYBOYS, która zagrała swoje największe hity. Publiczność bawiła się przy takich piosenkach jak „Lejde”, „Tylko ty” czy „Zwariowałem”. I tak jak na całym festynie  tak i na koncercie  frekwencja była wysoka. Trzeba to uznać za duży sukces organizatorów! Po występie disco-polowej grupy rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem koliBEER.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz