Harcerze wzięli udział w 30. 'Rajdzie Tortowego Smoka’ [zdjęcia]

W sobotę 29 maja odbył się jubileuszowy, trzydziesty „Rajd Tortowego Smoka” organizowany przez Hufiec ZHP Końskie im. Partyzantów Ziemi Koneckiej. Dla druhów z koneckiej jednostki to wydarzenie stało się już tradycją.

Kadra rajdu dla uczestników przygotowała dwie trasy – zuchową dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz harcerską. Trasa zuchowa rozpoczynała się w Bedlnie, biegła przez Gabrielnię i kończyła się w Końskich. Harcerska natomiast swój start miała w Rudzie Malenieckiej, następnie – podobnie jak w przypadku krótszej trasy – wytyczona była przez Gabrielnię do Końskich.

Na trasie uczestnicy zmagali się z rozmaitymi zadaniami o „smoczej” tematyce. Dla uczestników trasy harcerskiej była to także okazja do rywalizacji między drużynami. Pierwsze miejsce podczas wydarzenia zajęła 32 Konecka Drużyna Harcerska „Lamus” im. hm. Tomasza Ferdyna, na drugiej lokacie uplasowała się 33 Konecka Drużyna Starszoharcerska „Iskra” z Radoszyc, a na najniższym szczeblu podium znalazła się 4 Konecka Drużyna Harcerska „Młode wilki” z Miedzierzy.

Wydarzenie zostało zwieńczone apelem, a także tradycyjnym, obecnym na zakończeniu każdego „Rajdu Tortowego Smoka” tortem. Warto dodać, że było to pierwsze takie harcerskie wydarzenie w naszym regionie po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi.