REKLAMA

Hindusi poprowadzili lekcje w Prywatnej Szkole Podstawowej [wideo, zdjęcia]

Sanat Takur i Vihaan Pandey pochodzący z Indii kilka dni temu gościli w Prywatnej Szkole Podstawowej w Końskich. Młodzi Hindusi poprowadzili w tej jednostce lekcję o swoim kraju w języku angielskim. 

REKLAMA

Wolontariusze pojawili się w Polsce, a konkretnie w Kielcach w ramach projektu „Understand” realizowanego przez organizację studencką AIESEC. Ich zadaniem jest edukowanie polskich dzieci i młodzieży. Lekcje z egzotycznymi gośćmi dotyczą zrównoważonego rozwoju, niwelowania różnic kulturowych, poznawania krajów ich pochodzenia – w tym przypadku Indii. Rozwijają także umiejętności związane z językiem angielskim wśród dzieci.

W koneckiej Prywatnej Szkole Podstawowej Sanat i Vihaan opowiadali o regionach, z których pochodzą. W zrozumieniu ich wygłaszanych po angielsku wypowiedzi pomagał nauczyciel tego języka w tej placówce.

REKLAMA

W lekcji uczestniczyły dzieci uczęszczające do klasy pierwszej oraz trzeciej. W Prywatnej Szkole Podstawowej zajęcia z angielskiego mają one codziennie. To też zrozumienie gości z Indii dla większości tak młodych uczniów nie było wielkim problemem, a nauczyciel musiał tłumaczyć im tylko pojedyncze, nowe słówka.

Goście z Indii lekcje w tej szkole prowadzili przez kilka kolejnych dni.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *