REKLAMA

I Memoriał śp. Mariana Jankowskiego już w sobotę [Zapowiedź WIDEO]

W sobotę 10 września o godzinie 8:30 ze stadionu ,,Partyzant” w Radoszycach wystartują uczestnicy ,,I Memoriału śp. Mariana Jankowskiego”. Natomiast w czwartek 8 września o godzinie 17:00 w lokalnym Domu Kultury wyświetlony zostanie film poświęcony wspomnieniom o tym ważnym radoszyczaninie. Udział bezpłatny.

REKLAMA

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i gminy Radoszyce, Michał Pękala oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ,,Kuźnia Radoszycka”.

REKLAMA

-,,Zapraszam serdecznie państwa na memoriał śp. Mariana Jankowskiego. Będzie to rajd rowerowy 10 września. Start będzie na naszym stadionie Partyzanta. Właściwie to będzie tydzień poświęcony wspomnieniom naszego zmarłego przyjaciela. 8-go zapraszamy do Domu Kultury, wtedy pokażemy właśnie taki film o wspomnieniach naszego zmarłego przyjaciela Mariana Jankowskiego […] To on kilka lat temu zapoczątkował rajd rowerowy ,,Radoszycką szprychę”. Chcemy to kontynuować. Chcemy tylko zmienić termin na początek września, ponieważ 8 września są jego urodziny. Chcemy upamiętnić go tym wydarzeniem i kontynuować to co zapoczątkował” – mówił Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Pomysłodawca rajdu ,,Radoszycka Szprycha” śp. Marian Jankowski i burmistrz Michał Pękala. Fotografia z lipca 2019 r.

Do obejrzenia materiału filmowego o śp. Marianie Jankowskim, jak wspominał włodarz, organizatorzy zapraszają 8 września na godzinę 17:00 do Domu Kultury w Radoszycach.

Rajd wystartuje w sobotę 10 września o godzinie 8:30 ze stadionu Partyzant znajdującego się przy ul. Krakowskiej 103. Zapisów dokonywać będzie można w dniu wydarzenia tuż przed startem. Po dwukrotnym okrążeniu stadionu trasa będzie wiodła przez Pakuły, Szustaki, Nadworów, Sęp, Wilczkowice, Momocichę, następnie dwa okrążenia zalewu ,,Antoniów”, meta znajdować się będzie przy altankach obok plaży.

Na finiszu dla każdego przewidziano bezpłatną pamiątkową przypinkę, gadżety i poczęstunek w postaci ogniska i kiełbasek.

Burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ,,Kuźnia Radoszycka” serdecznie zapraszają wszystkich cyklistów. Regulamin i przebieg trasy zamieszczamy w galerii poniżej,

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *