REKLAMA

Iskrzy na linii PiS – Solidarna Polska w regionie?

Do utarczek słownych dochodzi pomiędzy lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski w regionie. Wydaje się, że osią sporu jest kwestia siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Końskich, a spierają się: starosta konecki Grzegorz Piec oraz członek zarządu powiatu Jarosław Staciwa z PiS z… członkiem zarządu powiatu z Solidarnej Polski Dariuszem Banasikiem oraz reprezentującym tę partię posłem na Sejm RP Mariuszem Goskiem. 

REKLAMA

Wszystko zaczęło się na facebookowym profilu Dariusza Banasika. Udostępnił on post posła Goska, który sugeruje, że Poradnia Psychologiczna będzie miała wybudowaną nową siedzibę. Bardzo szybko w komentarzu lokalnych działaczy poprawił Grzegorz Piec informując, że poradnia ma być przeniesiona do budynku starostwa na wolne piętro, a nie otrzymać zupełnie nowy budynek –„Panowie, jako Poseł i Członek Zarządu Powiatu trzymajcie się faktów. Mowa o przeniesieniu, a nie budowie. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Chyba że nie wiecie o co chodzi to przepraszam. Lansujcie się dalej. TYLKO Z GŁOWĄ” 

REKLAMA

Dalej dyskusja przenosi się pod kolejny post, gdzie ponownie działacze PiS wytykają tym z Solidarnej Polski, że pomysł na tę inwestycję opiera się na przenosinach jednostki, a nie budowie nowej siedziby. Tym razem odpowiada poseł Mariusz Gosek:

„Szanowni Panowie Starostowie, inwestycja, o której mowa obejmuje wniosek, który powinniście doskonale znać.
Wniosek na ponad 2 mln. zł. Ze zdumieniem i smutkiem czytam komentarze, które naprawdę nie przystoją osobom piastującym samorządowe funkcje wykonawcze. Z wyboru politycznego. Ale jednak mandaty radnych pochodzą w wyniku wyborów powszechnych.
Sytuacja i warunki w poradni pedagogiczno – psychologicznej są fatalne. Panów rolą przede wszystkim jest wspierać działania tych, którzy zaangażowali się w to żeby tą rzeczywistość zmienić. Powtórzę. Zadanie na ponad dwa miliony złotych. Wielka zasługa Waszego kolegi Dariusz Banasik. Gdyby nie Dariusz doskonale wiecie, że nie byłoby szans. Więc nie przeszkadzajcie.
Spokojnego wieczoru,
Mariusz”

Dłużni tej odpowiedzi nie pozostają starosta Piec i członek zarządu Jarosław Staciwa:

„Panie Pośle. Pana mniemanie o SOBIE, przepraszam o Panach jest PORAŻAJĄCE. SKROMNOŚCI – ZERO. Pozdrawiam” – pisze Piec, a Staciwa dodaje –„Propaganda to połowa sukcesu”.

Następnie głos znów zabiera poseł Gosek:

Panie Starosto
prosiłbym jednak o merytoryczne odnoszenie się do odpowiedzi na wywołaną przez Pana krytykę zadania za które to Pan ponosi odpowiedzialność. Liczba mnoga nie jest właściwa. „Panów mniemanie”. Przede wszystkim Panie Starosto trzeba mieć świadomość tego, że wszędzie jesteśmy przez jakiś czas. Dariusz Banasik to akurat człowiek wielkiej pokory. Dość przewrotne jest to co Panowie robią i myślę, że nawet nie tyle z politycznego co logicznego poziomu myślenia dalece niezrozumiałe.
Przecież poradnia pedagogiczno – psychologiczna ma fatalne warunki. Jest szansa żeby to zmienić. Więc po co ta ironia.
Koszt zadania, które nazywacie Panowie „przeniesieniem” to dwa miliony złotych. Zdumiewająca jest gra słów. Żeby poradnię „przenieść” trzeba zrealizować poważne zadanie inwestycyjne rozbudowy. Szacunkowy koszt Panowie znają, powtórzę: dwa miliony zł.
Łączę wyrazy szacunku
Mariusz Gosek

Odpowiada mu Jarosław Staciwa wklejając screena z postem senatora Jacka Włosowicza (również Solidarna Polska), który oznajmia, że powiat konecki otrzyma z Funduszu Inwestycji Lokalnych 2,5 mln zł. Staciwa pyta: „Jeżeli merytorycznie to proszę mi odpowiedzieć ile prawdy jest w poście Pana Senatora i gdzie wyparowały te pieniądze z grudnia?”. Odpowiedzi jednak się nie doczekuje.

Przypomnijmy, że powiat konecki starał się w późnojesiennym naborze o środki na przenosiny poradni do budynku starostwa. Na liście ogłoszonej w grudniu tego zadania jednak nie było, a rządowe środki został przekierowane głównie na szpital.

Potem dyskusja przenosi się pod kolejny post, w którym Dariusz Banasik informuje o przyjęciu kolejnych członków do koneckiej Solidarnej Polski:

A podobnych fragmentów w dyskusjach pod postami jest więcej.

Wygląda na to, że stosunki pomiędzy lokalnymi działaczami partii składających się na Zjednoczoną Prawicę nie są najlepsze. Czy to przełoży się na przyszłość działającej w powiecie koneckim koalicji? Przypomnijmy, że Dariusz Banasik będący członkiem SP Zbigniewa Ziobry jest jej ważnym ogniwem (jest także jednym z członków zarządu [!]). Jednak na ocenę czy to tylko chwilowy spór, czy może jednak kłótnia, która może wpłynąć na zarządzanie powiatem wydaje się być za wcześnie.

REKLAMA

5 thoughts on “Iskrzy na linii PiS – Solidarna Polska w regionie?

 1. paxx pisze:

  Nie tylko w świetokrzyskim na linii PiS – Solidarna Polska iskrzy. Powtórka z historii, podobnie było z koalicją PiS – Samoobrona -LPR. Mamy kolejną moherową koalicję i tylko czekać jak się rozpadnie.

 2. poła pisze:

  zezryjta się nawzajem

 3. Mieszkaniec pisze:

  To nie PIS. To tandetna podróbka PISu układająca się się z lewakami aby tylko dojść do „władzy”.

 4. Mirek pisze:

  Bo chamstwa nie powinno się wpuszczać na salony.

 5. Grzegorz pisze:

  Typowy komunistyczny i SBecki chwyt – dać temat zastępczy w chwili swoich problemów a tym samym osłabienie konkurencji. Szkoda że pan Piec jest ślepy i tego nie widzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *