REKLAMA

Jaki najlepszy bukmacher online? Dlaczego typerzy wolą obstawiać przez Internet?

Branża bukmacherska rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. Corocznie przybywa zarówno legalnych bukmacherów oferujących zakłady wzajemne przez punkty stacjonarne i online, jak i zarejestrowanych użytkowników korzystających z ich oferty. Firmy bukmacherskie realnie wspierają rozwój i funkcjonowanie polskiego sportu, sponsorując wiele lig, klubów i zawodników, a także organizując wszelkiego rodzaju imprezy sportowe. Obstawianie zakładów bukmacherskich to forma hazardu, często poparta sportową pasją i jeśli uprawiana legalnie w formie rozrywki z rozsądkiem i umiarem, może przynieść emocje i satysfakcję. Jaki jest najlepszy polski bukmacher online i czym się kierować przy wyborze takiego?

REKLAMA

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/937874691125374054/

Jak mieć pewność, że gram legalnie?

Obecnie w Polsce legalnie działa już ponad 20 legalnych podmiotów oferujących zakłady wzajemne online. O ich legalności świadczy licencja wydawana przez Ministra Finansów, wymagana po nowelizacji ustawy hazardowej, której nowe przepisy weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku. Legalni bukmacherzy w Polsce, zarówno polscy, jak i zagraniczni, mają obowiązek spełnić szereg wymogów w celu otrzymania takiego zezwolenia. Natomiast operatorzy działający w Polsce bez licencji Ministra Finansów są publikowani w tak zwanym Rejestrze Domen Zakazanych na stronach ministerstwa. 

REKLAMA

Po pojawieniu się w rejestrze strony nielegalnego bukmachera, dostarczyciele Internetu mają obowiązek w ciągu 48 godzin zablokować dostęp do takiej strony, a operatorzy płatności online muszą zrobić to samo w terminie do trzech miesięcy. Strony legalne mają „.pl” w adresie, są prowadzone w języku polskim i widnieje na nich numer licencji Ministerstwa Finansów. Ich listę oraz rankingi również bez problemu można znaleźć w Internecie, są także rozpoznawalni ze względu na sponsoring i wspieranie rozwoju i kondycji polskiego sportu.

Jaki najlepszy bukmacher online?

Pytanie jaki jest najlepszy polski bukmacher online nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To kwestia indywidualna, wynikająca przede wszystkim z konkretnych potrzeb i preferencji danego użytkownika. Warto więc na początek zrobić sobie takie właśnie badanie potrzeb. 

Jednym z kryteriów, jakimi można się kierować przy wyborze najlepszego bukmachera online, jest po prostu ulubiona dyscyplina sportowa. Obstawianie wyników jest zwykle skuteczniejsze, jeśli mamy jakąś wiedzę na temat sportu, który typujemy w zakładach. Śledzenie wyników, statystyk, kontuzji i najświeższych doniesień może tylko pomóc. Warto więc przyjrzeć się, który operator ma najszerszą ofertę zakładów na interesujący nas sport. Niezłym pomysłem jest też sprawdzanie i porównywanie kursów na dany sport u różnych bukmacherów, żeby wybrać dla siebie najlepiej. Wysokość kursów ma niemałe znaczenie, a pomocna tutaj może okazać się porównywarka kursów, dostępna na wielu stronach internetowych. 

Kolejnym kryterium, jakie może zadecydować o wyborze najlepszego bukmachera online, jest korzystność bonusu powitalnego na start i atrakcyjność promocji dla stałych i powracających klientów. Ten element także warto czasem dopasować do swoich potrzeb. Najlepiej przy podejmowaniu decyzji o wyborze operatora spełniającego nasze potrzeby posiłkować się rankingami i opiniami szeroko dostępnymi w Internecie. Dla niektórych istotna może być też sprawność procesu rejestracji i weryfikacji tożsamości przy zakładaniu konta, dla innych szybkość dokonywania wpłat i wypłat z konta użytkownika, jeszcze inni największą uwagę zwrócą na najlepiej oceniane bukmacherskie aplikacje mobilne czy na dostępność transmisji na żywo. Wybór najlepszego bukmachera online jest więc kwestią bardzo subiektywną i każdy sam musi dopasować decyzję do swoich preferencji.

Czy lepiej obstawiać zakłady przez Internet?

Obstawianie zakładów online to zdecydowanie dominujący trend w zakładach bukmacherskich. Zakłady zawierane za pośrednictwem Internetu to aż 80% wszystkich obrotów zakładów wzajemnych w Polsce. Na całym świecie występuje tendencja do redukcji bukmacherskich punktów stacjonarnych. Wszystko rozgrywa się w Internecie, bo tak jest po prostu wygodniej. Blogi, fora i grupy typerskie, analizy statystyczne, także na żywo, wszystko to mamy pod ręką online. 

         Takie rozwiązanie nie jest jednak bez wad. Ryzyko wystąpienia problemów technicznych, błędów na stronie, oszustwa czy wykradzenia danych w Internecie występuje zawsze, jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań zapobiegawczych. Natomiast punkty stacjonarne przystępują do kontrataku, stawiając na różnorodność, interakcję i atmosferę, zaczynając od zreformowania wyglądu wnętrz bardziej na wzór barów sportowych. Nowoczesne punkty bukmacherskie to praktycznie kompleksy rozrywkowe, wyposażone w osobiste komputery, indywidualne stanowiska do obstawiania z fotelami oraz ekranami dużych rozmiarów. To przyciąga nie tylko wypalonych graczy. 

Z kolei zawodowi typerzy zawsze wybiorą wygodniejszą dla nich opcję pracy online, bo zabiera to mniej czasu, przez co zwiększa efektywność i dostęp do informacji. Znowu – wybór zależy od preferencji, każdy ma ulubiony sposób obstawiania zakładów bukmacherskich, dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Na tym to właśnie polega.

Zdecydowanie zalecamy grę u podmiotów, posiadających ustalone licenzji Ministerstwa Finansów (ich pełną listę znajdziesz na stronie https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/). Gra u bukmachera dozwolona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich i związana jest z ryzykiem. Pamiętaj o tym, aby grać w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

artykuł zewnętrzny

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *