REKLAMA

Joga w Końskich [video, zdjęcia]

Od niedawna w Końskich można stać się joginem. Wszystko za sprawą Magdaleny Góreckiej, która postanowiła nauczyć mieszkańców naszego miasta tej trudnej, ale i wdzięcznej sztuki. 

REKLAMA

W każdą sobotę wakacji o godzinie 10. w koneckim parku miejskim odbywają się bezpłatne zajęcia dla początkujących. Chętnych nie brakuje. Każdego tygodnia pojawia się od kilku do kilkunastu nowych uczestników. Są oni wprowadzani w świat jogi powoli, bez zbędnego pośpiechu. – „Przyjść może każdy, zajęcia są tak skonstruowane by spróbować mógł i mały i duży. To nie jest duży wysiłek fizyczny, a raczej chodzi o wewnętrzne uspokojenie, odnalezienie swojej harmonii ciała i ducha.” – opowiedziała nam prowadząca Magdalena Górecka, nauczycielka jogi i antropolog kultury.

Te słowa potwierdziły też joginki, które spotkaliśmy w sobotę w parku. –„Ja jestem pierwszy raz, ale już czuję, że takie wygimnastykowanie dobrze mi zrobi” – mówi Małgorzata. –„Na jogę chodzę od lutego i każdemu mogę polecić. To idealny sposób by odciąć się od codziennego stresu, trosk” – radzi już bardziej doświadczona Karina.

REKLAMA

Honorowym patronem koneckiej edycji akcji „Joga w plenerze” został burmistrz Krzysztof Obratański. Poza co sobotnimi spotkaniami, można również zapisać się na regularne zajęcia, które odbywają się w Domu Kultury. –„Zajęcia prowadzę już od stycznia. Wtedy to wróciłam do Końskich i pomyślałam, że może warto by zarazić mieszkańców miłością do jogi. Od września ruszą różne kursy: mniej i bardziej zaawansowane, dla dzieci oraz dla starszych. Zapraszam na jogę absolutnie każdego” – opowiada prowadząca Magdalena Górecka.

Czym jest i co daje joga? Jak zrodziła się ta pasja u koneckiej inicjatorki akcji? O tym dowiecie się Państwo z naszego wywiadu z Magdaleną Górecką, który znajdziecie w dziale „Wywiady, opinie”.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby dołączyć do grupy joginów z Końskich to szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres mailowy: [email protected] lub telefonicznie: 664 133 229. Można również przyjść do parku w wakacyjną sobotę o 10 lub do Domu Kultury w każdą środę o 17.

Uczestniczki "Jogi w plenerze" w trakcie ćwiczeń.

Uczestniczki „Jogi w plenerze” w trakcie ćwiczeń.

REKLAMA

Dodaj komentarz