REKLAMA

Już wkrótce V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już w sobotę 2 marca o godzinie 9:30 rozpocznie się V Powiatowy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Aktywne upamiętnienie bohaterów wojennych obejmie trasę 3,5 km. Zapisy trwają do 28 lutego.

REKLAMA

V Marsz Tropem Wilczym plakat

REKLAMA

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Końskich wraz z Towarzystwem Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Celem spotkania jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych oraz promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców konecczyzny.

Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 3,5 km, która będzie przebiegać drogami i ścieżkami na terenie gminy Końskie. Każdy otrzyma mapę wraz ze szczegółowym opisem i wskazówkami dotyczącymi drogi, którą należy przebyć.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie „ImperActive”, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich, oraz Jednostki Strzeleckie 2026 i 2160, a także uczniowie z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1. Ponadto jest ono objęte honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Start 2 marca o godzinie 9:30 przy budynku koneckiego „Mechanika”, przy ul. Stanisława Staszica 5. Weryfikacja biorących udział trwać będzie od godziny 8:00 do 9:30. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą marsz otrzymają pamiątkowe medale i certyfikaty.

Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 28 lutego 2024 r. pod adresem: [email protected] (tel. 0 41 260 48 27), lub poprzez dostarczenie formularza startowego do siedziby Starostwa Powiatowego w Końskich (pok. 202). Weryfikacja uczestników w dniu marszu od godz. 8:00 do 9.30 w Biurze Organizatora, tj. w budynku ZSP nr 1 w Końskich na ul. Stanisława Staszica 5.

REKLAMA

One thought on “Już wkrótce V Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  1. zwycięstwo pisze:

    super inicjatywa 🙂

Dodaj komentarz