REKLAMA

Kiedy w Końskich zaczną działać parkometry? [wideo]

Wstępne założenia mówiły o uruchomieniu parkometrów w centrum Końskich już od początku tegorocznych wakacji. Nie zrobiono tego jednak. Dlaczego? Staramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że strefa płatnego parkowania to w Końskich zupełna nowość. Wzorem innych miast zdecydowano się na jej utworzenie w centrum, zaraz po zakończeniu jego rewitalizacji. Jednakże zamontowane parkometry od dłuższego czasu nie działają, chociaż miały naliczać opłaty już od 1 lipca trwającego roku. Dlaczego? O tym mówi burmistrz Krzysztof Obratański –„Chcemy zrobić to tak żeby było to powiązane z aktualnym stanem naszych dróg i możliwością korzystania w pełni z tego systemu. Początkowo pomysł był powiązany wprost z zakończeniem prac rewitalizacyjnych w centrum, ale one nie objęły ronda, które w tej chwili jest przebudowie. Dzisiaj jesteśmy w trakcie przebudowy tego ronda, a to wiąże się z uciążliwościami w części centrum. W związku z tym uznaliśmy w gminie, że byłoby rzeczą niespecjalnie dobrą dla płynności ruchu byśmy jednocześnie utrudniali ten ruch w związku z budową i wprowadzali strefę płatnego parkowania” – tłumaczy włodarz.

REKLAMA

Strefa płatnego parkowania ma być zatem uruchomiona zaraz po tym jak oddane do użytku zostanie nowe rondo łączące ulice Piłsudskiego, ks. Granata, Zamkową, Iwo Odrowąża i Mieszka I. Przypomnijmy, że w ramach tych prac również duże fragmenty niektórych z wymienionych ulic otrzymają nowe nawierzchnie, a np. przy ulicy Księdza Granata powstaną też nowe miejsca parkingowe. Wstępnie samorząd planuje by strefa płatnego parkowania w Końskich rozpoczęła funkcjonowanie z rocznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnych planów, czyli od 1 lipca 2024 roku.

REKLAMA

One thought on “Kiedy w Końskich zaczną działać parkometry? [wideo]

  1. Kamil pisze:

    Odpowiedź jest prosta. Opłaty za parkowanie, podwyżki cen za wodę, ścieki, śmieci… zostaną wprowadzone po WYBORACH SAMORZĄDOWYCH..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *