REKLAMA

Kierowca kursowego busa nietrzeźwy. Przewoził pasażerów

Dziś od wczesnych godzin porannych mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. W wyniku przeprowadzonej kontroli trzech kierujących straciło uprawnienia do jazdy, w tym kierowca kursowego busa, który przewoził 8 pasażerów.

REKLAMA

Chwilę po godzinie 6.00 funkcjonariusze na drodze krajowej nr 42 w Stąporkowie postanowili skontrolować stan trzeźwości kierującego busem kursowym. Okazało się, że 65-latek miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. W kierowanym przez niego pojeździe znajdowało się 8 pasażerów.

REKLAMA

Kolejna kontrola została przeprowadzona w Stąporkowie na ul. B. Prusa. 56-letni mężczyzna zdecydował się na kierowanie swoim fordem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu.

W Świerczowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej BMW, którego 41-letni kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Opisywani kierujący stracili swoje uprawnienia a o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *