REKLAMA

Kiniarze zjechali do Końskich. Chwalili nasz nowy obiekt [zdjęcia]

Kino w Koneckim Centrum Kultury otrzymało już pierwsze recenzje. Bardzo ważne, bo od znawców tej sztuki i bardzo pozytywne. Kiniarze działający w inicjatywie „Kinobus” odwiedzili to nowe miejsce na mapie Końskich w minioną sobotę i się nim zachwycili. 

REKLAMA

Kinobus to objazdowa inicjatywa miłośników, twórców i organizatorów kin w całej Polsce. W 2015 roku Kinobus przemierzył drogi województwa podkarpackiego, w 2016 zachodniopomorskiego, w 2017 lubelskiego, w 2018 świętokrzyskiego (i także Końskich by wysłuchać planów dotyczących budowy kina), w 2019 opolskiego, w 2020 trafił w środek Polski, w 2021 małopolskiego, w 2022 region podlaski, w 2023 dziewiąta wycieczka wyruszyła w Pałuki, a w 2024 roku ponownie miłośnicy kina przyjechali do świętokrzyskiego. Jednym z przystanków na ich drodze w sobotę było nowe kino, które dopiero co powstało w Koneckim Centrum Kultury.

REKLAMA

Jednostka gościła asjonatów kina, przedstawicieli dystrybutorów filmowych, dyrektorów polskich kin oraz reżyserów i przedstawicieli sieci kin studyjnych. Goście byli zachwyceni wizją, dźwiękiem, kameralnością sali, nowoczesnością sprzętu, kolorystyką wystroju.

Specjaliście od kina spotkali się z dyrektorem Koneckiego Centum Kultury Piotrem Salatą, a także z burmistrzem Końskich Krzysztofem Obratańskim.

Tymczasem oczekujemy na oficjalną datę startu koneckiego kina. Kiedy tylko KCK będzie gotowy na przyjęcie gości i pierwszy seans to z pewnością Państwa o tym poinformujemy!

Zdjęcia (KCK):

REKLAMA

2 thoughts on “Kiniarze zjechali do Końskich. Chwalili nasz nowy obiekt [zdjęcia]

  1. Konecczanka pisze:

    Proszę zaaranżować „spotkanie” film dla fanów TKN24 a fani proszę nie kierować się tytułem filmu tylko chęcią realnego spotkania i tym samym wyrażenia podziękowania TKN24 za informowanie mieszkańców na bieżąco o tym co dzieje się w naszym mieście.
    Zapełnijmy salę kinową na maxa:) „Schodki” też mile widziane jak za dawnych czasów. Pokażmy, że Końskie doceniają TKN24:)

  2. Roky pisze:

    Jezu , wreszcie będzie ponownie kino w Końskich tyle lat mieszkańcy czekali ,nie którzy się nie doczekali , stał się cud ,cóż że ponad dekadę czekano , ale jest !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *