REKLAMA

Kolej Plus. Dokumentacja dla koneckiego odcinka!

Na elektryfikację linii kolejowej nr 25 ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego poczekamy prawdopodobnie kolejne lata. Dzisiaj rząd ogłosił listę beneficjentów programu Kolej Plus. Linia biegnąca przez powiat konecki znalazła się wśród beneficjentów, ale zabezpieczono środki tylko na wykonanie dokumentacji. To jednak pierwszy krok do późniejszych działań. 

REKLAMA

Już pod koniec 2020 roku było wiadomo, że marszałkowie obu województw (łódzkiego oraz świętokrzyskiego) w pierwszym etapie postarają się o pieniądze na wykonanie pełnych dokumentacji dla 88 kilometrowego odcinka kolejowego Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki. Teraz zapowiedzi te stały się faktem, a o zaplanowanych działaniach w ramach programu Kolej Plus premier Mateusz Morawiecki poinformował na specjalnej konferencji prasowej.

REKLAMA

Wśród beneficjentów programu znalazł się odcinek Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki, ale z dopiskiem o realizacji na ten moment wyłącznie projektu dokumentacyjnego.

Przyszła elektryfikacja pozwoliłaby wprowadzić na koneckie tory nowoczesne tabory. Przypomnijmy, że niedawno przywrócona kolej pasażerska obsługiwana jest przez maszyny spalinowe, od których świat obecnie odchodzi.

REKLAMA

9 thoughts on “Kolej Plus. Dokumentacja dla koneckiego odcinka!

 1. Belzebub pisze:

  Stąporków, Skarżysko Kamienna, Opoczno, ile osób jezdzi tymi pociągami? Niewiele. A jaki jest sens modernizacji tej lini, skoro do najblizszych miast jeździ tak niewiele ludzi?

 2. Gość pisze:

  A od grudnia 2022 wjedzie na nasz odcinek Łódzka Kolej Aglomeracyjna gdzie wjedzie nowoczesny tabor hybrydowy

 3. Zwariowany Dudu pisze:

  Mieszkańcy Końskich domagają się postawienia na peronie ławki zwariowanego Dudu aby oddawać hołd przy niej do króla Kaczora.

 4. waldek pisze:

  Po tych komentarzach, i to nie tylko pod tym artykułem wcale mnie nie dziwi ze w tym zwijajacym sie miescie zostało już tylko 18 tys. mieszkancow …
  I stale ubywa , zapaść , totalna zapaść.

 5. Dariusz pisze:

  A propaganda dalej trwa są do wydania pieniądze z unii to się wydaje czy to się opłaca czy nie i tyle a dla ścisłości to oelektryfikacji tego odcinka słyszałem już 6 lat temu czyli żadna nowosc

Dodaj komentarz