Policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi od początku wakacyjnego sezonu skontrolowali ponad 100 użytkowników rowerków wodnych. Pomimo licznych kontroli, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni wczasowicze. W miniony weekend kolejnych 13 osób zostało ukaranych za kierowanie rowerkiem wodnym pod wpływem alkoholu.
REKLAMA–„Od początku sezonu mundurowi skontrolowali ponad 100 kierujących rowerkami wodnymi. Spośród tych osób, 40 kierujących znajdowało się pod wpływem alkoholu. Zaledwie podczas minionego weekendu nad zalewem w Sielpi, funkcjonariusze ujawnili kolejnych 13 nietrzeźwych użytkowników rowerków wodnych, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23-latek, który kierował rowerkiem wodnym mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie” – relacjonuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.
REKLAMAPamiętajmy, że aktywnemu wypoczynkowi nad wodą powinny towarzyszyć umiar i rozsądek. Plażowanie i kąpiele wodne to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za siebie i innych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.
Zasadnym bylo by napisac w tym artykole jaka jest podstawa prawna ukarania „kierujacego rowerkiem”, a moze jakies tablice informacyjne umiescic z taka informacja bylo by bardziej po ludzku
Może mnie ktoś oświecić jaka jest podstawa prawna wręczenia mandatu za pływanie rowerkiem pod wpływem?
Art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych
Rzeczywiscie jest nowe pisowskie prawo wprowadzone w celu ratowania dziury budzetowej, jeszcze troche i sie okaze ze za hitlera ludzie mieli wieksze prawa.