REKLAMA

Kronika policyjna: Narkotyki w Sielpi i kradzieże w powiecie koneckim

W nowej kronice policyjnej informujemy o kradzieżach, jakie w ostatnim czasie miały miejsce na terenie powiatu koneckiego, a także o mężczyźnie zatrzymanym za posiadanie narkotyków. 

REKLAMA

W środę 21 lipca policjanci z koneckiej jednostki pojechali do jednego ze sklepów na terenie Końskich, gdzie miało dojść do kradzieży maszynek do golenia. Po przybyciu mundurowych na miejsce okazało się, że czynu tego dokonał 34-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna za popełnioną kradzież został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za uprzednio dokonaną kradzież z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie został doprowadzony do zakładu penitencjarnego.

REKLAMA

Do kolejnej kradzieży doszło także w środę 21 lipca, na terenie gminy Stąporków. Z jednej z posesji nieznany sprawca dokonał kradzieży 24 rolek folii budowlanej o wartości dwóch tysięcy złotych.

Dziś w nocy natomiast policjanci zatrzymali w Sielpi mężczyznę posiadającego narkotyki. Mundurowi z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w Sielpi podczas patrolu ulicy Spacerowej podjęli interwencje wobec 25-letniego kielecczanina. Mężczyzna na widok mundurowych zaczął zachowywać się niespokojnie. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy nim fiolkę z zawartością około dwóch gramów białego proszku, który po wstępnym sprawdzeniu w swoim składzie wykazał substancje psychoaktywne. Mężczyzna trafił do aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *