REKLAMA

Kolizja ciężarówki z osobówką w Stąporkowie [zdjęcia]

W czwartek w godzinach porannych w Stąporkowie doszło do kolizji samochodu ciężarowego z autem osobowym. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.

REKLAMA

REKLAMA

– „Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że w miejscowości Stąporków na DK42 kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes 31-latek nie zachował należytej ostrożności przed poprzedzającym go samochodem marki Hyundai, którym kierował 42-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego, doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem. W wyniku tego zdarzenia kierujący hyundaiem, wraz z 14-letnim pasażerem, zostali zabrani na konsultacje medyczne w stanie nie zagrażającym życiu” – informuje p. o. oficera prasowego KPP Końskie Krzysztof Bernat.

Oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich Mariusz Czapelski poinformował, że w miejscu zdarzenia doszło do wycieku gazu LPG: „Z uszkodzonego zbiornika auta osobowego wyciekł gaz LPG. Strażacy w sile 3 zastępów (2JRG Końskie i OSP Odrowąż) zabezpieczyli miejsce działań, wyznaczenie strefy i monitorowanie atmosfery z uwagi na wyciek LPG”

Według ustaleń policji obaj kierujący byli trzeźwi. Obecnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności kolizji. W miejscu zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *