REKLAMA

Kolizja z udziałem ciężarówki i osobówki w pobliżu Jacentowa [zdjęcia]

W nocy z wtorku na środę na drodze krajowej 74 w okolicach miejscowości Jacentów doszło do kolizji z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego. Jeden z kierowców trafił do szpitala, ale już go opuścił. 

REKLAMA

„W nocy około godziny 1:25 na drodze krajowej nr 74 w rejonie miejscowości Jacentów doszło do zdarzenia drogowego. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 48-letni kierujący pojazdem marki Honda jadąc w kierunku Kielc w wyniku nie zachowania należytej uwagi zjechał na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doszło do otarcia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku pojazdem ciężarowym marki DAF, którym kierował 60-letni mężczyzna. Kierujący ciężarówką chcąc uniknąć zderzenia czołowego wykonał gwałtowny manewr w wyniku czego zjechał do rowu znajdującego się po lewej stronie jezdni. Na konsultacje medyczną zabrany został kierujący pojazdem ciężarowym, jednak po badania opuścił szpital” – mówi nam młodszy aspirant Monika Zamachowska z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym. Obecnie nie ma na drodze krajowej utrudnień w ruchu (mogą one pojawić się kiedy pojazd ciężarowy będzie wyciągany z rowu).

Zdjęcia (PSP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *