REKLAMA

Konecczyzna zyska na Funduszu Autobusowym. Pojawią się nowe połączenia

Urząd Miasta i Gminy w Końskich informuje o dużym sukcesie koneckich samorządów w związku z aplikowaniem do rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki przyznanym środkom dalej funkcjonować będą linie autobusowe utworzone w poprzednich miesiącach, a także powstaną nowe połączenia. 

REKLAMA
Fundusz autobusowy, podpisanie umów

Przedstawiciele Staropolskiego Związku Gmin i Miast podpisują umowę z wojewodą świętokrzyskim

Wśród podpisywanych kilka dni temu w Urzędzie Wojewódzkim umów na dofinansowanie przewozów pasażerskich („PKS Plus”) aż cztery dotyczyły konecczyzny. Największy wartościowo projekt obejmowała umowa Staropolskiego Związku Miast i Gmin – dopłata do kursów organizowanych przez Związek (gminy: Fałków, Słupia, Smyków, Ruda Maleniecka, Radoszyce i Końskie) wyniesie prawie 1,1 mln zł, uzupełniający projekt gminy Końskie to dopłaty prawie 840 tys zł, projekt Powiatu Koneckiego – dopłata prawie 380 tys zł i projekt gminy Gowarczów – blisko pół miliona złotych. Zamierzenie gminy Gowarczów zgłoszone zostało jako projekt porozumienia międzygminnego z gminą Końskie, ponieważ wszystkie zakładane trasy prowadzić będą przez drogi obu tych samorządów (tutaj zgodę wyrazić muszą jeszcze radni z Końskich, ale wydaje się to rzeczą oczywistą).

Przypomnijmy o jakich kursach mowa w przypadku przyznanych dotacji. Siatka połączeń w Końskich jest dostępna na stronie www (TUTAJ). Staropolski Związek Miast i Gmin organizuje komunikację z poszczególnych gmin do Końskich (między innymi przez gminy Fałków, Radoszyce, Ruda Maleniecka) – tutaj kursy będą analogiczne do tych funkcjonujących w ostatnich miesiącach. Kursy organizowane przez powiat obejmują gminy: Stąporków i Smyków (kurs z Lutej, skieruje się na Gustawów, Krasną, Gosań, Włochów, Pardołów, Błaszków, Miłą, Stąporków, Czarną, Czarniecką Górę, a ostatnim przystankiem będą Końskie i autobus powracał będzie tą samą trasą do Lutej), gmina Gowarczów uruchomi kursy autobusowe z Giełzowa, Rudy Białaczowskiej i Kamiennej Woli do Końskich i z powrotem.

REKLAMA

Zdjęcia (UMiG Końskie):

REKLAMA

2 thoughts on “Konecczyzna zyska na Funduszu Autobusowym. Pojawią się nowe połączenia

  1. Transinfo pisze:

    Oby tylko była z odpowiednia częstotliwością i taktem od poniedziałku do niedzieli

  2. KOK pisze:

    Same sukcesy , Sielpia? Muzeum ? Urząd Miasta? Dom Kultury? Budynek dla lekkoatletów przy ul południowej ? Muzeum w Sielpi? Park? Rynek beton? Itd Gratuluje tych „sukcesów „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *