REKLAMA

Konecki „Mechanik” zdobył brąz podczas wojewódzkich eliminacji Mistrzostw Polski w strzelaniu wirtualnym [zdjęcia]

W środę uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich wzięli udział w pierwszych eliminacjach świętokrzyskich do Mistrzostw Polski w Strzelaniu na Strzelnicach Wirtualnych Uczniów Klas Mundurowych, które miały miejsce w Targach Kielce. Zajęli tam III miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal. 

REKLAMA

Mikołaj Gorzewski z klasy 2TUISEO, Marcel Ślifierz i Michał Kuleta z klasy 2TPS, zajęła 3 miejsce podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego

Drużyna tzw. „Mechanika”, czyli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich, w składzie: Mikołaj Gorzewski z klasy 2TUISEO, Marcel Ślifierz i Michał Kuleta z klasy 2TPS, zajęła 3 miejsce podczas Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w strzelaniu na strzelnicach wirtualnych. Rywalizowało ze sobą łącznie 75 uczniów ze szkół mundurowych z terenu całego województwa, podzielonych na 25 (3-osobowych) drużyn, reprezentujących poszczególne szkoły.

REKLAMA

Były trzy zadania do wykonania:
• strzelanie na celność i skupienie z karabinka na dystansie 100 m
• zadanie ogniowe – zniszczenie grupy celów nacierających na otwartej przestrzeni
• zadanie ogniowe – zniszczenie grupy celów broniących się na przedpolu ruin

Do zawodów młodzież przygotowywali nauczyciele: Witold Fitas i Sebastian Szwedkowicz.

Organizatorem zawodów był szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach, pułkownik Jarosław Molisak. Krajowe Mistrzostwa, na które pojadą tylko mistrzowie województwa, odbędą się tym razem we Wrocławiu.

Zdjęcia (ZSP nr 1 Końskie):

REKLAMA

One thought on “Konecki „Mechanik” zdobył brąz podczas wojewódzkich eliminacji Mistrzostw Polski w strzelaniu wirtualnym [zdjęcia]

  1. Obywatel pisze:

    Pani redaktor nasi brązowi medaliści nie pojadą na Krajowe Mistrzostwa w Wrocławiu ponieważ jedzie tam drużyna która zajęła pierwsze miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *