REKLAMA

Koneckie obozy harcerskie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa przez policjantów

Koneccy policjanci, jak co roku, dokonali kilka dni temu kontroli obozowisk skupiających harcerzy. W ramach akcji edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” udzielili obozowiczom i ich opiekunom instrukcji na wypadek sytuacji niebezpiecznych oraz objaśniali zasady bezpieczeństwa.

REKLAMA

O harcerzach, którzy przybyli na wakacje do tutejszych obozów, pomyśleli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, inicjując wraz z podległymi sobie jednostkami policji ze Stąporkowa i Radoszyc, kontrole wypoczynku. Sprawdzono poziom bezpieczeństwa w obozach i ich przygotowanie na wypadek zdarzeń losowych. Spotkanie było połączone ze szkoleniem.

REKLAMA

Jak wyjaśnia Oficer Prasowy st. sierż. Komendy Powiatowej Policji w Końskich Marta Przygodzka –  Mundurowi oprócz kontroli, przypomnieli harcerzom oraz ich opiekunom podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym numery alarmowe oraz zwrócili uwagę na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Bardzo istotną kwestią było również widoczne oznaczenie drogi dojazdowej do obozu. W przypadku konieczności przeprowadzenia nagłej interwencji służb ratunkowych, takie oznaczenie jest bardzo ważne, gdyż pozwoli służbom szybko dotrzeć do osób potrzebujących.

Zważywszy na lokalizację, w instrukcjach znalazły się ważne informacje dotyczące zasad korzystania z akwenów wodnych.

Tak przygotowana młodzież i dzieci mogą rozpoczynać swoje wakacje w powiecie koneckim.

REKLAMA

One thought on “Koneckie obozy harcerskie sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa przez policjantów

  1. dada pisze:

    Będzie bezpiecznie i bez prochów 🙂 Policja w koneckim niesamowicie skuteczna w łapaniu dilerów białych proszków….Nie złapali jeszcze koneckiego Escobara 😉

Dodaj komentarz