REKLAMA

Koneckie samorządy ofiarą zmowy przetargowej

W ostatnim czasie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję, w której stwierdził, że dwaj przedsiębiorcy zawarli zmowę przetargową. Ucierpiało na tym wiele jednostek samorządowych, w tym gmina Końskie i Zarząd Dróg Powiatowych w Końskich. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Firmy Star Budowa z Chybic oraz Aglet z Warszawy składali i wycofywali oferty w około 10 przetargach. Ich działanie polegało na tym, że gdy ich oferty były najkorzystniejsze, zwycięzca odmawiał podpisania umowy. Oprócz koneckich instytucji związanych z samorządem działania nieuczciwych przedsiębiorców miały miejsce w: Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, gminie Kazanów, gminie Brody, gminie Wilczyce oraz gminie Szydłowiec.

„Nasze postępowanie potwierdziło informacje, które zdobyliśmy m.in. w trakcie przeszukania w siedzibach firm. Wycofywanie ofert było celowym działaniem, a przedsiębiorcy chcieli, żeby zamawiający wybrał droższą propozycję. Różnice w cenie pomiędzy ich ofertami wahały się od 10 tys. do blisko 100 tys. zł” – mówi dla Polskiej Agencji Prasowej wiceprezes UOKiK Michał Holeksa.

REKLAMA

Decyzją UOKiK firma Star Budowa musi zapłacić ponad 350 tysięcy złotych kary, a Aglet ponad 50 tysięcy.

REKLAMA

Dodaj komentarz