REKLAMA

Końskie: Gmina wspiera komendę policji za środki z koncesji alkoholowych [wideo, zdjęcia]

Dwa nowe urządzenia do badania zawartości alkoholu w organizmie kierowców  oraz zestaw ratowniczy służący do niesienia pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach, zakupione ze środków gminy Końskie, w czwartek trafiły do koneckich policjantów. 

REKLAMA

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Końskich dokonano przekazania sprzętu, który został zakupiony ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Komendy Powiatowej Policji w Końskich insp. Rafał Zieliński i wręczający: burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński – jego zastępca a zarazem przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz inspektor tej organizacji Lidia Stachera.

REKLAMA

Uczestnicy przekazania sprzętu dla Komendy Powiatowej Policji w Końskich

-„Jeżeli chodzi o zakup sprzętu, który został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi to, jak pewnie wszyscy państwo wiecie, gmina jest dysponentem funduszu powstałego z opłat za zgodę, za pozwolenie na sprzedaż alkoholu jako towaru objętego akcyzą. Te opłaty tworzą kwotę, którą wolno nam wydać jedynie na rzeczy związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom wynikającym z nadużywania alkoholu i jednym z takich klasycznych rozwiązań jest finansowanie materiałów profilaktycznych, zapobiegawczych. Tutaj pomoc dla policji w tym zakresie wydaje się być jak najbardziej celowa i dobrze adresowana” – mówił burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Przekazane alkomaty to bardzo nowoczesne urządzenia z możliwością uzyskania cyfrowego błyskawicznego wydruku wyniku badania. Sprzęt ratunkowy również jest najwyższej jakości. Wszystko to tworzy zestaw o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

„Pozyskany sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, zaś zestaw ratowniczy przyczyni się w sposób jeszcze bardziej skuteczny do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą bardzo często udzielają też policjanci” – mówiła podczas wydarzenia sierż. szt. Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w  Końskich.

Alkomaty „AlkoQuant6020” oraz zestaw ratowniczy R0 gmina przekazała Komendzie Powiatowej Policji w Końskich ze środków na przeciwdziałanie nadużywania alkoholu

Za gest w imieniu całej jednostki dziękował komendant insp. Rafał Zieliński: –„Dziękuję za przekazanie tego sprzętu, zwłaszcza do ratowania życia, zdrowia ludzkiego. O tym, że wykorzystujemy ten sprzęt świadczą zdarzenia nawet z ostatniego półrocza, gdzie nasi policjanci udzielali pomocy potrzebującym, ratowali życie, zdrowie. Na pewno ten sprzęt zostanie bardzo dobrze wykorzystany. Jak również sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Naprawdę to są bardzo dobrej jakości urządzenia, sprawdzone już w praktyce, na pewno posłużą nam na wiele lat.”

Komendant wraz z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim, złożyli także szczególne podziękowania funkcjonariuszom pilnującym przez całe wakacje porządku i bezpieczeństwa w Sielpi w ramach Nieetatowego Posterunku Policji.

Policjanci, którzy pilnowali porządku i bezpieczeństwa w Sielpi podczas tegorocznych wakacji, w oczekiwaniu na podziękowania od Komendanta

„O wadze, jaką policja świętokrzyska, jak i konecka, przywiązuje tutaj do bezpieczeństwa w ośrodkach turystycznych niech świadczy fakt, że każdy z was w dniu dzisiejszym otrzymał imienne podziękowania za tę ciężką służbę od pana komendanta wojewódzkiego policji, nadinspektora doktora Jarosława Kalety. Ja ze swej strony dołożyłem rozkazy o wyróżnieniu was za waszą służbę, także jeszcze raz serdecznie wam dziękuję”mówił komendant Rafał Zieliński.

„Zbudowanie tam poczucia bezpieczeństwa, a wszystko wskazuje na to, że dzięki współpracy policji z służbami gminnymi, współpracy z właścicielami ośrodków, to się udało, to jest naprawdę bardzo poważne osiągnięcie” – dołączył się burmistrz Krzysztof Obratański.

Podczas ich pracy miało miejsce 700  interwencji, doszło do jednego utonięcia, co świadczy o tym, że obowiązków im tego lata nie brakowało.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz