REKLAMA

Końskie: Trwa budowa ulicy Hutniczej na terenach inwestycyjnych [wideo, zdjęcia]

To jedna z większych inwestycji drogowych w ostatnim czasie w powiecie koneckim. Rozpoczęła się budowa ulicy Hutniczej na terenach inwestycyjnych w Końskich. Całkowity koszt robót to blisko 4,5 miliona złotych! 

REKLAMA

Nowa ulica Hutnicza, która powstaje na terenach inwestycyjnych biegnie równolegle do ulicy Kuźniczej łącząc Wjazdową i Przemysłową, również podobnie jak Kuźnicza zakończy się zawrotką przed terenami Polskich Kolei Państwowych. Koszt jej powstania to prawie 4,5 miliona złotych, a gmina Końskie pozyskała na ten cel 70% dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota dotacji to przeszło 3 miliony złotych.

Nowo powstała droga umożliwi samorządowi sprzedaż kolejnych działek na terenach inwestycyjnych. Przypomnijmy, że cały czas transakcje mogą być dokonywane w formie przetargu na wniosek zainteresowanych.

REKLAMA

Ulica Hutnicza liczy około 1200 metrów. Wysoki koszt jej wykonania wiąże się z technologią. Droga musi odpowiadać ciężkiemu transportowi, będzie także w pełni uzbrojona, tak by inwestor kupujący działkę na terenach od razu mógł rozpocząć swoją działalność biznesową.

Prace prowadzi firma KAMI. Jej fachowcy już wytyczyli drogę w terenie, zajęli się także jej wykorytowaniem. Nowy trakt powinien zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie: Trwa budowa ulicy Hutniczej na terenach inwestycyjnych [wideo, zdjęcia]

  1. karll pisze:

    szkoda że nie ma kto zająć się tym co już utworzono w strefie, chodniki zarośnięte że nie ma jak przejść, grunt że działki się przy nowej drodze sprzedadzą i kasa w gminie się zgodzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *