REKLAMA

Kościuszko jak nowy! Konecki pomnik został odsłonięty [wideo, zdjęcia]

Można już podziwiać pomnik Tadeusza Kościuszki na koniu, który znajduje się na rynku w Końskich, w zupełnie nowej odsłonie. Po około dwóch tygodniach prac renowacyjnych odsłonięto to dzieło i trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo dobrze!

REKLAMA

Przez ostatnie dni pomnik był zasłonięty przez wykonawców, a dziś ujawnili oni jego nowe oblicze. Nie wiadomo czy przedstawiciele gminy Końskie zdecydują się na uroczystość oficjalnego odsłonięcia pomnika po renowacji (mówiło się nawet o przyjeździe do naszego miasta na tę okoliczność ambasadora USA Marka Brzezinskiego).

Mało kto o tym w Końskich pamięta, ale to właśnie placówka dyplomatyczna Stanów Zjednoczonych w Polsce była fundatorem lubianego przez konecczan pomnika.

REKLAMA

Wykonawca wywiązał się z terminu prac (do 15 marca) i dziś możem już podziwiać Kościuszkę na koniu w zupełnie nowej odsłonie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wideo oraz zdjęć.

Zdjęcia:

REKLAMA

11 thoughts on “Kościuszko jak nowy! Konecki pomnik został odsłonięty [wideo, zdjęcia]

 1. Taka Prawda pisze:

  Miał być Jarek na kocie machający do bezrobotnego elektoratu na zasiłkach.

 2. konecczanin pisze:

  Taka Prawda – troll Putina sie odezwal
  Trzeba sie było uczyć , to tzw elektorat nie byłby bezrobotny.
  Polska ma jedno z najnizszych bezroboci w Europie gdybys nie wiedział .Pracy w Polsce jest wystarczająco dużo , wróci Tusk to na pewno bedzie duuuuzo lepiej.

  • mieszkaniec. pisze:

   TVP propaganda ładnie zryła banie 🙂 Polska dominuje w bezrobociu do czego przyczyniły się zasiłki, plebs pisowski nie chce już pracować woli siedzieć pod sklepem z piwem za 500+

 3. Ja pisze:

  Danaldinio na lawecie , liczy eci pecie .

 4. Anna pisze:

  No i mamy piękny pomnik, bo naprawdę pięknie odnowiony, na betonowej pustyni. W lipcu tłumy będą go podziwiać po parasolami w 40 stopni na plusie.

 5. JPII pisze:

  A ciekawe czy czarny przyjaciel dzieci z kropidłem będzie ….

 6. Konecczanka pisze:

  Tak, jeszcze tu uroczystego odsłonięcia konia brakuje:) Amerykanina chcieli zaprosić:) Konecczan wypędzają a Amerykanów chcą ściągać:) Zapraszajcie takich, którzy tu zainwestują. Tylko właśnie… tu jest niejeden „pies” pogrzebany. No ale koń odnowiony, my to włodarze uczynili…

 7. Marzena pisze:

  Obecnie to kaczor dosiada zwariowanego dudu i robi pośmiewisko z kraju

 8. Sahara pisze:

  Betonoza ,betonoza ,betonoza, za późno na lamenty jak ktoś czegoś nie rozumi.e

 9. stefan pisze:

  Tak długo jak poglądy ..konecczanina ..będą w większości tak długo Polska bedzie prowincjonalnym zapyziałym krajem wschodnioeuropejskim biednych ludzi otumanionych przez cwaniaków co to niby dają 500 ale zabierają 1000…ale ciemnota tego nie czai…tak tak konecczaninie to o tobie

 10. Sonia pisze:

  do Stefan ..Polacy to większości pijacy i złodzieje bez statusu społecznego , jak można kręcić to kręcą lody na potęgę .Bo ogólne przyzwolenie .

Dodaj komentarz