REKLAMA

Kościuszko na koniu już w remoncie [zdjęcia]

Tadeusz Kościuszko na koniu, czyli pomnik będący wizytówką nowego rynku w Końskich przechodzi obecnie remont. Prace mają potrwać do połowy marca. 

REKLAMA

REKLAMA

Podczas budowy rynku wiele mówiło się o możliwości przesunięcia pomnika. Ostatecznie władze gminy po konsultacjach ze specjalistami zrezygnowały z tego pomysłu – istniało bowiem ryzyko, że zabytek nie przetrwa takiej operacji. Teraz jednak czas na jego odrestaurowanie – według umowy firma będąca profesjonalnym przedsiębiorstwem zajmującym się renowacją pomników (w Końskich odrestaurowała ona między innymi zabytkowe groby na cmentarzu) ma czas do 15 marca. Z kolei odsłonięcie pomnika w nowej odsłonie przewidziano na rocznicę wybuchu Powstania Kościuszkowskiego (24 marca). Być może jednym z gości uroczystości będzie ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński (o tym TUTAJ).

Dlaczego akurat przedstawiciele ambasady? Mało kto o tym w Końskich pamięta, ale to właśnie placówka dyplomatyczna Stanów Zjednoczonych w Polsce była fundatorem lubianego przez konecczan pomnika.

Zdjęcia:

REKLAMA

6 thoughts on “Kościuszko na koniu już w remoncie [zdjęcia]

 1. Morawiecki pisze:

  Podobno ma być niespodzianka i będzie to Jarosław na kocie. Lolakny bezrobotny elektorat na zasiłkach będzie mu oddawał hołd.

 2. ws5 pisze:

  1. Nie rozumiem :JUZ:
  2, Przyjdzie lato – kro na patelni się zjawi?

 3. Jskjs pisze:

  Kupie chleb w cenie podanej przez galopinskiego

 4. qwerty pisze:

  Nic tak nie poprawia humoru jak błyskotliwe inaczej komentarze małomiasteczkowej PO-wskiej ynteligencji. HAHAHA!!!

 5. Długopis Andrzej pisze:

  Proszę żeby tylko zwariowany Dudu nie przyjeżdżał bo będzie kolejny wstyd dla miasta.

 6. Jacek pisze:

  Co tam w tym PGK-u jak Warszawie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *