REKLAMA

Kriokomora na pływalni znowu będzie czynna [wideo]

Dokładnie od 15 listopada konecka Pływalnia Miejska zamierza uruchomić funkcjonującą w tym obiekcie od kilku lat kriokomorę. By skorzystać z urządzenia trzeba będzie się najpierw zapisać.

REKLAMA

„Zasady są takie: należy zgłosić się pod numerem telefonu: 372 90 60 swoją chęć wzięcia udziału w iluś seansach, np. 10, 8 czy 5. Podać swoje dane, czyli imię i nazwisko i telefon kontaktowy. W momencie, gdy ruszymy z kriokomorą to będziemy przyjmować chętnych już na konkretną godzinę. Seanse są do półtorej minuty w koszcie 20 złotych i między półtorej,  a trzy minuty za 30 złotych. Czuwa nad tym pielęgniarka, także wszystko odbywa się tak, że można się czuć bardzo bezpiecznie.” – opowiada Andrzej Mijas, dyrektor Pływalni Miejskiej w Końskich.

W cenie jest także 20 minut ćwiczeń w strefie fitness, która znajduje się w budynku basenu. To dlatego, że po każdorazowym skorzystaniu z kriokomory należy rozgrzać mięśnie ćwiczeniami. Dopiero wtedy w 100 % można odczuć zbawienny wpływ jaki na organizm ma przebywanie w tak niskiej temperaturze.

REKLAMA

Oczywiście do seansu w kriokomorze należy się odpowiednio przygotować. –„To urządzenie daje temperaturę minus 120 – 160 stopni. W takiej temperaturze przebywamy dwójkami, trójkami, maksimum cztery osoby się mogą tutaj zmieścić. Osoby, które chcą wejść muszą się zdecydować na jaki czas tutaj wchodzą. Musimy być przygotowani: trzeba mieć klapki, rękawiczki, skarpety, czapkę, a najlepiej opaskę na głowę. Oczywiście też jakieś spodenki, ciepłą bieliznę.” – opowiada dyrektor  koneckiego basenu.

A kto powinien skorzystać z tego typu terapii? Leczenie zimnem poleca się wszystkim, którzy cierpią z powodu bólów stawów, mają problemy z kończynami, układem mięśniowym, czy kostnym. Zdaniem wielu krioterapia pomaga również na migrenę, a nawet depresję.
Zapisy na skorzystanie z  kriokomory są prowadzone pod numerem telefonu: 41 372 90 60

Andrzej Mijas

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *