REKLAMA

Kronika policyjna: Oszukana seniorka w gminie Fałków, seria internetowych oszustw

W dzisiejszej kronice policyjnej piszemy o serii oszustw w powiecie koneckim. 

REKLAMA

Gmina Radoszyce

REKLAMA

Na początku kwietnia oszust podający się za pracownika firmy inwestycyjnej nakłonił mieszkańca gminy Radoszyce do przelania pieniędzy w kwocie 9500 złotych na konto platformy walutowej z obietnicą zysku. Po wykonaniu przelewu, kontakt z rzekomym pracownikiem firmy inwestycyjnej się urwał.

Gmina Końskie

Mieszkanka Końskich za pośrednictwem portalu społecznościowego oferowała do sprzedaży buty. Z kobietą w sprawie obuwia skontaktowała się osoba z chęcią ich zakupu. Podczas prowadzonej korespondencji mieszkanka Końskich otrzymała link, który miał służyć jej do śledzenia przesyłki oraz potwierdzenia płatności. Po wejściu w link, kobieta zalogowała się na stronę swojego banku i prowadząc dalszą konwersację podała serię kodów jednorazowych służących do potwierdzenia transakcji. Gdy kobieta zorientowała się, że może zostać oszukana opuściła stronę i zalogowała się do swojego banku. Wówczas okazało się, że z jej konta zniknęło 27 000 złotych.

Powiat Konecki

W środę 19 kwietnia na terenie powiatu koneckiego doszło do trzech oszustw. Na terenie gminy Fałków doszło do oszustwa na pracownika urzędu gminy. Do 82-latki przyjechał mężczyzna, która podał się za pracownika urzędu gminy. Poinformował kobietę, że otrzyma dużą kwotę pieniędzy z tytułu dodatkowej emerytury, gdy seniorka przekaże mu pieniądze na poczet podatku dochodowego. Kobieta wręczyła oszustowi ponad 1700 złotych, a gdy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa było za późno.

Do kolejnego oszustwa doszło przez internet. Mężczyzna znalazł na portalu społecznościowym możliwość korzystnego zamówienia termowizora. Według ogłoszenia, mógł go zdobyć jako jeden z kilkudziesięciu pierwszych osób za dużo niższą kwotę. Mężczyzna zamówił towar po okazyjnej cenie. Następnie do pokrzywdzonego przyjechał kurier z paczką, za którą zapłacił ponad 300 złotych. Niestety po otwarciu paczki okazało się, że nie jest to zamówiony towar.

Do kolejnego oszustwa doszło za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. 40-latek wystawił do sprzedaży łódkę zanętową. Następnego dnia zadzwoniła do niego kobieta podająca się za pracownika portalu informując, że przedmiot został zakupiony i aby otrzymać pieniądze należy podać numer konta i zalogować się na stronę banku poprzez link, który został mu wysłany. Po późniejszym zalogowaniu się do banku mężczyzna zauważył, że z konta wypłacone zostały pieniądze w kwocie ponad 300 złotych. Następnie 40-latek otrzymał informację, że został mu przyznany kredyt w kwocie blisko 4 tysięcy złotych.

Gmina Stąporków

Kobieta podająca się za pracownika jednego z portali ogłoszeniowych zadzwoniła do 40-latka, a następnie wysłała mu link do zalogowania się na konto bankowe. Mężczyzna robił wszystko zgodnie z instrukcjami oszustki i przez to stracił ponad 4000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *