REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwa i znaczne przekroczenie prędkości

W dzisiejszej kronice policyjnej piszemy o oszustwach internetowych, kradzieży i przekroczeniu prędkości w warunkach drogowej recydywy.

REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka

REKLAMA

W Rudzie Malenieckiej na terenie prywatnej posesji nieznany sprawca włamał się do drewnianego pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł cztery rowery. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 1000 zł.

Gmina Końskie

Pod koniec stycznia 53-latek korzystając z jednego z portali ogłoszeniowych kupił pralkę. Wpłacił blisko 1300 złotych na konto sprzedającego, ale ten nie wywiązał się z umowy i mężczyzna do dziś nie otrzymał urządzenia.

W niedzielę 19 lutego 38-latek zgłosił koneckim policjantom, że pod koniec ubiegłego roku korzystając z jednego z portali ogłoszeniowych kupił klucz udarowy. Mężczyzna wpłacił blisko 150 złotych na konto sprzedającego, ale nie otrzymał urządzenia, a kontakt z oferentem się urwał.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich w niedzielę (19 lutego) na jednej z ulic w mieście zatrzymali 41-latka kierującego volvo, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że mieszkaniec Końskich w grudniu ubiegłego roku również dopuścił się takiego samego wykroczenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi drogowej recydywy, 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 4 000 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 14 punktów karnych. Dodatkowo mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

REKLAMA

2 thoughts on “Kronika policyjna: Oszustwa i znaczne przekroczenie prędkości

  1. Wicher pisze:

    Mafia

  2. Henryk pisze:

    Ciekawe kto policji płaci za namawianie swoich znajomych do składania w sądzie fałszywych zeznań. Czy oni sądzą że człowiek się nie domyśli, że to oni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *