REKLAMA

Kronika policyjna: Oszustwo w internetowym sklepie i kradzież

W dzisiejszej kronice policyjnej powiatu koneckiego piszemy o kolejnym oszustwie na portalu internetowym, kradzieży na jednej z posesji w gminie Radoszyce oraz porysowanym mercedesie w Sielpi.

REKLAMA

Gmina Końskie

REKLAMA

Mieszkaniec Końskich za pośrednictwem internetowego sklepu zakupił klucze nasadowe za kwotę ponad 100 złotych. Mężczyzna nie otrzymał towaru.

W piątek 18 sierpnia w miejscowości Sielpia Wielka ktoś porysował powłokę lakierniczą samochodu marki Mercedes. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 1300 złotych.

W poniedziałek 23 sierpnia mieszkaniec Końskich za pośrednictwem internetowego portalu ogłoszeniowego wystawił na sprzedaż rower. Na telefon żony otrzymał wiadomość potwierdzającą sprzedaż jednośladu, a następnie kobieta uruchomiła link otrzymany w tej samej wiadomości. Krótko później skontaktowała się z nią nieznajoma, podająca się za pracownicę banku. Rozmówczyni wskazała na problemy z płatnością. Poprosiła o weryfikację płatności za pośrednictwem kodu Blik na kwotę 1000 złotych. Gdy kobieta zalogowała się na swoje konto otrzymała wiadomość potwierdzającą płatność Blik na kwotę 1000 złotych. Po tym skontaktowała się z infolinią swojego banku, gdzie dowiedziała się, że została wykonana transakcja na kwotę 10000 złotych.

Gmina Radoszyce

W czwartek 3 sierpnia nieznany sprawca z terenu ogrodzonej posesji ukradł 50 metrów miedzianego przewodu elektrycznego oraz innych metalowych elementów. Właściciel oszacował straty na kwotę 1300 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *