KSSPR pokonuje Uniwersytet Radom. Trwa dobra passa Koni [wideo, zdjęcia]

Niepokonani we własnej hali – tak wiosną można mówić o drużynie KSSPR Końskie. Tym razem podopieczni trenera Roberta Napierały zwyciężyli z Uniwersytetem Radom.

W sobotę to nasi byli faworytem. Konecczanie zajmują szóstą lokatę w tabeli grupy C I Ligi, a ich sobotni rywale to przedostatnia drużyna rozgrywek. I od początku nasi szczypiorniści delikatnie zaznaczali swoją wyższość prowadząc dwoma lub trzema bramkami. Jednak po kwadransie gra się bardzo wyrównała, a momentami przeważali nawet goście. I to właśnie oni schodzili na przerwę prowadząc – na tablicy widniał wynik 16:17. I była to spora niespodzianka.

Druga odsłona rozpoczęła się od odrabiania strat przez KSSPR. Nasi szybko wyrównali, a potem stopniowo wypracowywali przewagę. W 42 minucie szczypiorniści trenera Napierały prowadzili już 25:20 i przewagę na tym poziomie utrzymywali aż do 50 minuty gry. Końcówka to ponownie lepsza gra przyjezdnych, ale zdobyta wcześniej przewaga „Koniom” wystarczyła. Ostatecznie KSSPR pokonało Uniwersytet Radom 32:30.

Najlepszym zawodnikiem w barwach KSSPR wybrano Tomasza Napierałę. Przed ekipą z Końskich jeszcze dwa ligowe mecze w tym sezonie. Za tydzień po raz ostatni „Konie” zagrają we własnej hali – podejmą Orlen Wisłę II Płock. Z kolei 27 kwietnia na wyjeździe w ostatniej kolejce nasi powalczą z KPR’em Legionowo.

KSSPR Końskie – Uniwersytet Radom 32:30 (16:17)