REKLAMA

’Lato pełne przygód’ w gminie Gowarczów [wideo, zdjęcia]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej organizuje w tym roku akcję wakacyjną „Lato pełne przygód”. Trwać ona będzie aż miesiąc!

REKLAMA

W programie półkolonii znalazło się wiele ciekawych aktywności, takich jak warsztaty, czy animacje dla dzieci – „Dzisiaj na Bębnowie będziemy mieli spotkanie z panią gawędziarką tutaj regionalną. Będzie opowiadać o tym, jakie to zabawy w dawnych czasach dzieci sobie organizowały. I w związku z tym też dzieci będą takie lalki szmacianki sobie przygotowywać” – opowiadała Elwira Sibiga – dyrektor CKiAL w Gowarczowie.

Dzieciaki miały okazję między innymi tworzyć wielkoformatową grę planszową, wybrać się do niedawno otwartego Escape Roomu w Gowarczowie, a nawet będą uczyć się szydełkować. Program obejmuje też wyjazdy do zamku Krzyżtopór oraz do Stajni Artystycznej w Marcinkowie.

REKLAMA

A ile będzie trwała akcja i kto może wziąć w niej udział? – „Cztery tygodnie zajęć mamy zaplanowane na naszą akcję wakacyjną „Lato pełne przygód”. […] W zajęciach warsztatowych mamy ograniczoną ilość miejsc ze względów technicznych. Grupę mamy tak do 30 osób przy zajęciach warsztatowych. Jeżeli mamy takie spotkanie, jak dzisiaj w plenerze to w zasadzie bez ograniczeń. Przede wszystkim chodzi nam o to, żeby te osoby lokalne, które są najbliżej danego sołectwa, o to żeby ci najmłodsi z rodzicami, z opiekunami, mogli wspólnie z nami podziałać i pobawić się” – mówiła nam Elwira Sibiga.

Duża liczba aktywności bardzo przypadła dzieciom do gustu, co potwierdza ich frekwencja podczas dzisiejszego pikniku. W prowadzeniu animacji dla nich pomagali harcerze z 7 Koneckiej Drużyny Starszoharcerskiej „Nil”, którzy organizowali gry i zabawy dla uczestników.

„Było dużo animacji, naprawdę potraktowaliśmy tę akcję wakacyjną jako takie prawdziwe lato pełne przygód, w których to dzieci mogły się odnaleźć, pofantazjować, a także myślę, że po prostu dobrze się bawić. […] Najważniejszym chyba punktem też, poza gawędziarką, są również animacje, które przygotowują harcerze dla nas, ponieważ zawsze możemy na nich liczyć i tak naprawdę dużo nam pomagają” – opowiadała nam Małgorzata Żurawska – instruktor CKiAL.

Uczestnicy akcji byli naprawdę zaangażowani w aktywności, a ich uśmiechy tylko utwierdzały nas w przekonaniu, że „Lato pełne przygód” to trafna inicjatywa. Na pewno możemy się spodziewać kolejnych edycji w przyszłych latach.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *