Myślisz, że pastele nadają się tylko do pokoju dziecięcego lub sypialni? Nic bardziej mylnego – rozbielone barwy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcesz optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że każde wnętrze stanie się bardziej przytulne. Jak urządzić łazienkę w pastelowych kolorach?
Pokój Twojej pociechy, romantyczna sypialnia, salon w stylu angielskim – zwykle właśnie z takimi pomieszczeniami kojarzą się pastelowe barwy. Jednak nie wszystkie pastele to pudrowe róże czy niebiańskie błękity. Rozbielone mogą być właściwie wszystkie barwy, a więc czarny – stąd szarość – czy brąz, z którego otrzymujemy beże. Te odcienie świetnie sprawdzą się jako baza kolorystyczna do łazienki. Jak je wykorzystać, by efekt był naprawdę satysfakcjonujący?
Pałacowy beż – kolory ziemi w pastelowej odsłonie
Pastele to także wszelkie odcienie beżów – od intensywniejszych wpadających w żółty i brąz po jedynie lekko przełamaną biel. Takie barwy świetnie nadają się do wykorzystania w wystrojach wnętrz w stylu rustykalnym, skandynawskim czy wabi-sabi. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na nieco bardziej elegancką aranżację, możesz wykorzystać beże w stylu pałacowym. Jak to zrobić?
Neutralne odcienie płytek, np. z kolekcji House of Tones, zestaw z błyszczącymi, rzucającymi się w oczy elementami. Beżowe matowe płytki ścienne warto połączyć z błyszczącymi listwami, np. w kolorze złota czy mosiądzu. Takie zestawienie pozwoli Ci nie tylko przełamać monotonię beżowego total looku łazienki, ale też uzyskać luksusowy charakter wystroju.
Szukasz nieco bardziej przytulnej propozycji aranżacji łazienki? Beżowe płytki ścienne i podłogowe, które znajdziesz w kolekcji Balance, skonfrontuj z wykończeniem inspirowanym drewnem. Ciepły brązowy odcień będzie podkreślał pastelową tonację beżowych płytek i wprowadzi do wnętrza lekko rustykalny, domowych nastrój. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wystrój, warto uzupełnić płytki podstawowe dekorami, np. o prążkowanej lub falistej strukturze.
Szarość we wnętrzu – zestaw ją z mocnym akcentem
Odcienie szarości w bardzo jasnej tonacji to ulubione barwy Skandynawów. We wnętrzach w stylu skandynawskim – a także hygge i lagom – często można znaleźć lekko stalowe ściany, obicia kanap, zasłon czy poduszek. Szarość to także dobry kierunek aranżacyjny przy projektowaniu łazienki. Możesz ją zestawić z bielą lub podobnym mniej lub bardziej intensywnym grafitowym odcieniem (na zasadzie gradacji barw) albo… uzupełnić mocnym akcentem kolorystycznym.
Jak to zrobić? Szare płytki łazienkowe skontrastuj np. z modnym w tym sezonie fioletowym. Kolor Pantone 2018 będzie ciekawym kontrapunktem zarówno dla gładkich matowych płytek bazowych, jak i dekorów wykorzystujących połamane linie czy wzór chevronu (patrz: kolekcja House of Tones). Proste, prawda?
„Cielo e Terra” zaprojektowane przez projektantkę Dorotę Koziarę najnowsza kolekcja Tubądzina.
Inspiracją do powstania kolekcji był krajobraz Polski. Jej włoska nazwa w tłumaczeniu na nasz język oznacza „niebo i ziemia”. Kolekcja powstała bowiem po to, aby w kolorach Polski mogli rozkochać się fani dobrego designu nie tylko w kraju nad Wisłą.
Kolekcja „Cielo e Terra” składa się z 9 płyt w kilku formatach o grubości 6 lub 10 mm. Płyty dostępne są w ramach systemu modułowego.