REKLAMA

Lekcja o poezji i sztuce wizualnej w koneckiej bibliotece

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Końskich odpowiedziała poetka i malarka Elżbieta Musiał, która poprowadziła lekcję biblioteczną o poezji i sztuce wizualnej.

REKLAMA


W ramach niedawno podpisanej umowy o współpracy pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich i Biblioteką zaproszono młodzież licealną do zapoznania się z twórczością poetycką oraz wizualną koneckiej artystki.

W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli filmy z kategorii eksperymentalnego kina poetyckiego. Autorka zaprezentowała i omówiła dwa filmy: „Miej choć odwagę pamiętać” oraz „Kręgi na wodzie”. Filmy zrealizowano jako niskobudżetowe produkcje, oparte o współpracę z instruktorami Domu Kultury w Końskich, ale także ze znanymi aktorami, między innymi zmarłym już Kazimierzem Mazurem, Beatą Pszeniczną, Agatą Sobotą, przy współpracy Marzeny Trzebińskiej, Aleksandra Kopańskiego, Bartka Gärtnera i Piotra Salaty.

REKLAMA

Przy powstawaniu filmu pomocni okazali się także aktorzy amatorzy, wywodzący się z koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Młodzież licealna otrzymała wiele wskazówek interpretacyjnych, dotyczących rozumienia współczesnej poezji oraz odczytywania metaforycznego kina niezależnego.

Zdjęcia (Biblioteka Publiczna w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *