REKLAMA

Leszek Kuca nie będzie startował w wyborach na wójta!

Według doniesień medialnych wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca nie będzie starał się o to stanowisko w nadchodzących wyborach

REKLAMA

Wójt Kuca w wypowiedzi dla „Echa Dnia” przyznaje, że nie będzie ubiegał się o ponowną kadencję. Zamierza zaś wystartować w wyborach do Rady Powiatu Koneckiego. Kuca rządził gminą Ruda Maleniecka przez cztery kadencje, a zatem decyzję tę można uznać za sensacyjną.  Tylko w ostatniej wykonał tak wielkie projekty jak budowa przedszkola w Rudzie Malenieckiej i rozpoczął proces kanalizowania miejscowości Koliszowy. Kuca w ryzach trzymał też budżet gminy Ruda Maleniecka – nigdy nie borykała się ona z większymi problemami finansowymi.

REKLAMA

O to dlaczego wójt podjął taką decyzję postaramy się go zapytać w najbliższych dniach.

Wiemy, że Leszek Kuca swojego poparcia udziela Jolancie Orman, która od wielu lat jest sekretarzem gminy Ruda Maleniecka. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Kuca w wyborach do Rady Powiatu Koneckiego ma być jedynką na liście komitetu „Nowy Powiat, Nowa Gmina”, którego twarzami są tacy samorządowcy jak Wojciech Owczarek, Robert Plech, Stanisław Pacocha, czy Wiesław Skowron.

W gminie Ruda Maleniecka przez wiele miesięcy mówiło się o ewentualnym starcie na stanowisko wójta byłego starosty koneckiego Bogdana Sobonia. Ostatnio jednak wyżej stoją akcje radnego powiatowego Mariana Króla. Żaden z nich jednak oficjalnie nie ogłosił decyzji co do swojego startu.

REKLAMA

2 thoughts on “Leszek Kuca nie będzie startował w wyborach na wójta!

  1. Michal pisze:

    Będzie chciał zostać Nadlesniczym.

  2. Kam pisze:

    Orman wójtem Kuca zastępca. Taka podmiana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *