REKLAMA

LXXV Olimpiada Matematyczna rozpoczęła się w Końskich [wideo, zdjęcia]

W środę oficjalnie rozpoczęto Finał LXXV Olimpiady Matematycznej, która potrwa do soboty 6 kwietnia. W Ośrodku Wypoczynkowym Łucznik w Sielpi zakwaterowano 215 uczestników, którzy sprawdzą swoją wiedzę w dziedzinie matematyki.

REKLAMA

Zmagania będą miały miejsce w dwóch koneckich szkołach – ZSP nr 1 w Końskich oraz u głównego gospodarza, czyli w II Liceum Ogólnokształcącym w oddziałami dwujęzycznymi w Końskich. Dyrektorka Nowego Ogólniaka Beata Salata podkreśla, że jest to szczególne wydarzenie i bardzo się cieszy z możliwości organizowania finału:

REKLAMA

– „Cieszę się, ponieważ jest to wielki prestiż, bo jak już wspomniałam 75. Olimpiada Matematyczna, olimpiada, która jest bardzo ceniona w Polsce, ale i na świecie, bo przecież to tu będą wyłonieni ci, którzy będą reprezentować Polskę w zawodach światowych, europejskich, czyli właściwie to tu, u nas w Końskich, są najlepsi matematycy być może światowi”

W ciągu najbliższych dni uczestnicy olimpiady będą wykonywać rozmaite zadania matematyczne, ale też wezmą udział w zajęciach sportowych czy wycieczkach krajoznawczych po Konecczyźnie. W sobotę nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom. O tym, kto będzie reprezentował Polskę w dalszych etapach poinformujemy Państwa po zakończeniu konkursu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz