REKLAMA

Maciej Broniewski to mistrz Enduro z Końskich. Poszukuje finansowego wsparcia

Mało kto o tym wie, ale Końskie mają młodego mistrza wyścigów Enduro. Mowa o Macieju Broniewskim, który niedawno wygrał prestiżowe mistrzostwa okręgu warszawskiego. Przed pasjonatem oraz jego bratem Damianem teraz start w Mistrzostwach Polski, ale i ciągłe zmartwienia o zaplecze finansowe, paliwo, oleje czy części. Sponsor dla młodych sportowców jest pilnie poszukiwany! 

REKLAMA

Maciej Broniewski ma 18lat, uczęszcza do technikum w szkołach Uniwerek w Końskich i mimo młodego wieku od lat próbuje swoich sił w wyścigach Enduro. Na dodatek wychodzi mu to naprawdę znakomicie. Jego ostatnie  osiągnięcia to między innymi:

REKLAMA

1 miejsce Waligóra Enduro test klasa junior 125, 2021r.
2 miejsce Cross test Kozienice 2021r.
3 miejsce Sprint Enduro w Konarach 2021r.
3 miejsce Puchar Enduro Sprint Kielce 2022r.

Maciej jest aktualnym mistrzem okręgu warszawskiego PZM w sprincie enduro klasy junior. By zgarnąć tytuł mistrza młody sportowiec musiał doskonale się zaprezentować podczas trzech rund.


Obecnie 18-latek wraz z bratem Damianem szykują się do startu w Mistrzostwach Polski Enduro. Mistrzostwa te składają się z 12 rund w całej Polsce, a pierwsza odbędzie się już w weekend 23-24 kwietnia. Motocykl, na którym będzie startował Maciej to KTM o pojemności 125 – klasa Junior 125. Damian będący studentem wychowania fizycznego w Kielcach  wystartuje na motocyklu Beta o pojemności 250 w klasie Junior  – „Start w mistrzostwach Polski, jak i przygotowania motocykli wymagają dużych nakładów finansowych. Wpisowe na jedną rundę, to koszt od 400 do 500 złotych. Do tego dochodzą opony, oleje, benzyna i to kolejny koszt 1000 złotych” – wylicza nastoletni mistrz Enduro.

Potrzebna jest finansowa pomoc, żeby młodzi sportowcy z naszego regionu mogli się rozwijać –„W dzisiejszych czasach pasja i umiejętności, to nie wszystko… Prosimy zatem o wsparcie wszystkich entuzjastów motorsportu, jak również firm motoryzacyjnych. Nie potrzebujemy pieniędzy wystarczy paliwo, opony i oleje, żeby dorównać poziomem do najlepszych w Polsce” – mówi Maciej.

W sprawie wsparcia dla młodych sportowców można kontaktować się pod numerem telefonu: 725 808 527

Motocykle enduro różnią się od motocykli motocrossowych, ponieważ są wyposażone w homologację. Muszą odpowiadać normom wynikającym z kodeksu drogowego, m.in. posiadać oświetlenie, homologowane opony, nie przekraczać norm hałasu i emisji spalin. Wyścigi Enduro polegają zazwyczaj na próbach czasowych zorganizowanych na wielokilometrowych trasach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *