Maciej Broniewski zwycięża w Kielcach! Będzie wicemistrzem Polski?

Doskonały start w miniony weekend w kolejnej rundzie Mistrzostw Polski Enduro zaliczył konecczanin Maciej Broniewski. Wygrał on weekend wyścigowy w Kielcach i prawdopodobnie po przeliczeniu punktów z całego cyklu zostanie wicemistrzem kraju w swojej kategorii. Jego brat Damian z uwagi na defekt motocykla nie ukończył zawodów.

11 i 12 runda Mistrzostw Polski Enduro w Kielcach były przedostatnią i ostatnią rundą. Pierwszy dzień Maciej rozpoczął wyśmienitą jazdą –„Od samego początku jechało mu się praktycznie bezbłędnie, w wyniku czego zajął najwyższe miejsce na podium. Drugi dzień to nieco problemów. Już na samym początku przy wyjeździe z padoku na bramkę startową motocykl zaczął szwankować co za tym idzie Maciek nie mógł jechać na 100% swoich możliwości, a po całym pierwszym okrążeniu, które miało ponad 40 km próbowaliśmy naprawić motocykl, lecz mieliśmy bardzo mało czasu, bo za osiem minut musiał znowu wjechać na trasę. Po drugim okrążeniu znów próbowaliśmy naprawić maszynę, ale nasze próby nie skutkowały, po trzecim okrążeniu zdecydowaliśmy aby już nie ruszać nic, bo może być gorzej i Maciek musiał dojechać do mety z motocyklem, który miał 30% swojej mocy” – opowiada Damian Broniewski.

Maciej Broniewski dzień zakończył na trzeciej pozycji, co w klasyfikacji z dwóch dni dało mu  pierwsze miejsce! Z obliczeń koneckich zawodników wynika, że Maciej prawdopodobnie będzie wicemistrzem Polski w rajdach enduro w klasie junior 125. To jednak wynik nieoficjalny, bo PZM musi wszystko policzyć i ogłosić podsumowanie całego cyklu.

Damian niestety nie ukończył zawodów w sobotę ani w niedzieleę z powodu awarii motocykla.