REKLAMA

Marcowe Święto Kobiet w Kornicy [wideo, zdjęcia]

To tradycja, że w Kornicy mieszkańcy spotykają się w miejscowym Domu Kultury by świętować różne uroczystości. Tym razem wspólnie obchodzili Dzień Kobiet.

REKLAMA

Wydarzenie miało miejsce ponad tydzień po 8-mym marca, ale to opóźnienie święta wszystkich pań było jak najbardziej usprawiedliwione. –„Ostatnio gościliśmy na Dziecięcej Estradzie Folkloru w Kielcach z naszymi Małymi Korniczankami. Opóźniliśmy więc to spotkanie by móc wszystkim mieszkańcom pokazać film z debiutu naszych perełek na wielkiej scenie.” – powiedziała nam Małgorzata Pasek, kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy.

Poza młodymi artystami na scenie zaprezentowały się też ich dorosłe odpowiedniczki – Zespół Ludowy Korniczanka, a także młodzież działająca przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich oraz Wiejskim Domu Kultury w Kornicy. O dobry humor wszystkich gościł zadbał Daniel Wąsik, który zaprezentował program kabaretowy.

REKLAMA

Gośćmi „Marcowego Święta Kobiet” w Kornicy byli: przedstawicielka Rady Powiatu Dorota Duda, miejscowy radny miejski Krzysztof Grzegorczyk oraz wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w uczcie, której głównym przysmakiem były pierogi wykonane przez Korniczanki.

Galeria zdjęć:

DSCN8208

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *