REKLAMA

Maski za 20 tysięcy zł od Biura Nieruchomości Północ dla gminy Końskie [fotorelacja]

Sytuacja epidemiczna w kraju i regionie jest coraz trudniejsza. Cały kraj staje się czerwoną strefą, a zasłanianie ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe. W zapobieganiu epidemii koronawirusa w Końskich chce pomóc Biuro Nieruchomości Północ. Jego dyrektor Mirosław Jakubowski przekazał gminie Końskie 6,5 tysiąca masek ochronnych o wartości około 20 tysięcy złotych. 

REKLAMA

Biuro Nieruchomości Północ wielokrotnie włącza się w różne działania pomocowe. Jego przedstawiciele z Mirosławem Jakubowskim na czele między innymi biorą udział w licytacjach, czy kiermaszach charytatywnych. Właściciel jest też aktywnym uczestnikiem balów charytatywnych –„Jako firma odpowiedzialna społecznie chcemy pomóc tak naprawdę naszym sąsiadom. Tutaj pracujemy, tutaj żyjemy, a więc i tu chcemy pomagać. Przekazujemy maski gminie, ponieważ wierzymy, że to włodarze będą mieli najlepszy pomysł na ich rozdysponowanie” – mówi Mirosław Jakubowski, właściciel koneckiej filii Biura Nieruchomości Północ.

REKLAMA

Biuro przekazało gminie dokładnie 6,5 tysiąca masek, których szacunkowa wartość to około 20 tysięcy złotych. Wcześniej Mirosław Jakubowski wsparł także konecki szpital również przekazując znaczącą ilość masek – TUTAJ. W czwartek podarunek dla gminy odebrała sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Końskich Anna Głębocka.

Z przekazanych środków ochrony bezpośredniej cieszy się burmistrz miasta i gminy Końskie –„Z wielką radością przyjmujemy każdy taki gest solidarności w trudnych czasach pandemii. Mamy gdzie przekazywać maseczki, bo przecież mogą potrzebować ich szkoły, czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej” – tłumaczy nam włodarz.

Jak udało nam się ustalić, maski trafią przede wszystkim do szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie. Oby było więcej podobnych działań w tych trudnych, epidemicznych czasach.

Zdjęcia (Piotr Stolarski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *