REKLAMA

Matura 2020: Język angielski. Jak poszło uczniom? [WIDEO]

Ponad 260 tysięcy absolwentów szkół średnich z całej Polski, z czego 416 z powiatu koneckiego przystąpiło dziś o godzinie 9:00 do egzaminu z języka angielskiego. Zapytaliśmy maturzystów zdających w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich jak sobie poradzili z arkuszem.

REKLAMA

W I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich aż 135 absolwentów podeszło do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, natomiast w ZSP w Stąporkowie było to tylko 44 maturzystów.

Uczniowie wychodzący z matury z języka angielskiego byli z siebie zadowoleni. Twierdzili, że tegoroczny arkusz w większości nie sprawił im żadnych problemów. Abiturienci opowiedzieli nam jak im poszło.

REKLAMA

„Całkiem dobrze. Nie narzekam, ale to zależy oczywiście od tego, jak sprawdzą. Czuję, że było całkiem dobrze. Rozprawka polegała na opisaniu swoich wakacji organizowanych przez biuro podróży. Nie chcę zapeszać, ale nie było większych problemów” – mówił nam Bartłomiej.

„Bardzo dobrze. Łatwiutkie były. Wszystko przychodziło tak od razu” – opowiadała nam Jola.

„Chyba dobrze, jestem do tego pozytywnie nastawiona. W tamtym roku było gorzej, bo zdaję drugi raz, ale teraz jestem pozytywnie nastawiona” – mówiła nam Andżelika.

Dziś także nie obyło się bez fałszywych alarmów bombowych. Maile z nieprawdziwymi informacjami trafiły do wszystkich placówek na terenie powiatu. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. W kolejnych dniach absolwenci szkół średnich będą zdawać przedmioty dodatkowe oraz rozszerzenia.

REKLAMA

Dodaj komentarz