REKLAMA

Matura 2024: Język angielski. How was it? [WIDEOSONDA]

Czwartek 9 maja to ostatni dzień podstawowych matur. Kolejne zmagania dotyczyły języka obcego nowożytnego. Jak było? Jak z językiem angielskim poradzili sobie maturzyści? Co zawarto w arkuszu? I wreszcie, jak odmienić „być” po angielsku? O tym opowiedzieli nam absolwenci ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

Egzamin dojrzałości z języka obcego rozpoczął się o godzinie 9:00. Na rozwiązywanie arkuszy, egzaminowani mieli 120 minut. Po zakończeniu zmagań z językiem angielskim, zapytaliśmy maturzystów ze Stąporkowa o wrażenia i o to, co znaleźli na kartkach.

REKLAMA

W pracy pisemnej było tylko jedno polecenie. Absolwenci szkół średnich mieli opisać swoją podróż, podczas której doszło do zaskakującego spotkania i z której posiadają ciekawą pamiątkę. Okazuje się, że nie wszyscy podjęli się napisania tekstu.

Przypomnijmy, że w powiecie koneckim do egzaminów dojrzałości w 2024 roku podchodzi 408 osób. Najwięcej w II LO – 125 osób, w I LO 117 osób, w ZSP nr 3 44 absolwentów, w ZSP nr 1 39 młodych dorosłych, w koneckim ZDZ 28 osób, a w ZSP w Stąporkowie 55 maturzystów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *