REKLAMA

Mechanik pomaga! Za nami już III Bal Przyjaciół Mechanika [wideo, zdjęcia]

’Po raz trzeci społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich wspólnie z przyjaciółmi spotkała się na Balu Charytatywnym w Sali Bankietowej Arkadia w Końskich. Organizatorem wydarzenia niezmiennie jest Stowarzyszenie Przyjaciół Mechanika. 

REKLAMA

-„Trzy lata temu padła taka propozycja ze strony p. dyrektor. Ja akurat jechałem… do sanatorium. Skoro padła taka propozycja to poprosiłem by przekazać to członkom Zarządu, ja zgodziłem się, że tak powiem – zaocznie. Tym sposobem powstał ten pierwszy bal, a dzisiaj mamy już trzeci i oby tak dalej” – opowiadał nam Antoni Szkurłat, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mechanika.

Od początku chodzi o jedno: pomoc dla uczniów i samej szkoły, która mieści się przy ulicy Staszica w Końskich. Pieniądze na szczytny cel gromadzone są poprzez wpłaty początkowe, ale i sprzedaż losów na loterii fantowej oraz licytacje przeróżnych przedmiotów – „Mamy tu około 120-130 gości. Są piękne przedmioty do licytacji, bardzo wartościowe: naszyjnik od Państwa Żuwalskich, zegarek, są kociołki, obrazy […] Jest dużo galanterii, wiele gadżetów metalowych od naszych przedsiębiorców” – powiedzieli nam szefowa Rady Rodziców w ZSP 1 Jolanta Augustyniak oraz gospodarz sali Ryszard Żyszczyński.

REKLAMA

Licytacje prowadzone przez nauczycieli z „Mechanika” Witolda Fitasa i Rafała Sobczyka cieszyły się dużym zainteresowaniem, a niektóre z przedmiotów osiągały naprawdę znakomite ceny.  „Środki są oczywiście przeznaczane na pomoc dla naszych uczniów. Fundowane są stypendia, kupowane są różne rzeczy potrzebne do podniesienia jakości kształcenia, ale również takie rzeczy, których naszym uczniom brakuje np. rower, jest opłacona pomoc stomatologiczna, kupowaliśmy komputery, robiliśmy instalację elektryczną w pomieszczeniu. Także te pieniądze naprawdę są bardzo potrzebne. Oczywiście fundujemy też stypendia”  – tłumaczy Beata Jakubowska, dyrektor ZSP 1 w Końskich.

Grono tych, którzy chcą społeczności „Mechanika” pomagać stale się powiększa –„Z roku na rok wracają do nas te same osoby, za co bardzo gorąco wszystkim dziękujemy. I pojawiają się nowe osoby, które chcą z nami w tym przedsięwzięciu uczestniczyć. Bardzo się cieszymy i mam nadzieję, że przejdzie to już do takiej naszej tradycji” – opowiada dyrektor Jakubowska.

Dochód z sobotniego balu zostanie przeznaczony między innymi na podnośnik samochodowy dla warsztatu, w którym uczniowie odbywają praktyki – na ten cel firma Henkel przekazała już 2 tysiące euro, a reszta zostanie dopłacona także z pieniędzy zgromadzonych na wydarzeniu.

W poprzednich latach podczas karnawałowej imprezy udawało się zbierać po kilkanaście tysięcy złotych.  O wyniku finansowym z tego roku poinformujemy Państwa w osobnym artykule. Dodajmy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Mechanika można wesprzeć także oddając 1% podatku podając przy tym numer KRS – 000050350.

W sobotni wieczór wszystkim do tańca przygrywał zespół Balcer Band.

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *