REKLAMA

MGOKiS w Stąporkowie zaprasza na 'Tydzień Bibliotek’!

Mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży zapowiada Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie w ramach Tygodnia Bibliotek. W planach jest gra terenowa, warsztaty malowania na drewnie i konkurs recytatorski.

REKLAMA

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

REKLAMA

Ten specjalny tydzień w Stąporkowie rozpocznie gra terenowa dla dzieci w wieku 6-12 lat pod nazwą „Przygoda z Biblioteką”, która wystartuje we wtorek 11 maja o godzinie 14. Chętni mogą przed startem pojawić się na placu przed MGOKiS w Stąporkowie.

„Gra polega na aktywnym spacerze po lesie – poszukujemy skarbu, rozwiązujemy zagadki. Będziemy spacerować po okolicznym lasku, potrzebujemy do naszych zadań różnorakich drzew i ich dóbr, np. szyszek. Ukryjemy skrzynię ze skarbem, czyli z gadżetami czy słodyczami. Dzieci będą mieć kilka zadań. W nagrodę za ich rozwiązanie otrzymują wiersz, w którym jest rozwiązanie zagadki. Z tego wiersza wyłaniamy miejsce znalezienia skarbu” – opowiada nam Anna Pietraszak, bibliotekarka.

W środę 12 maja przewidziano także warsztaty z malowania na drewnie dla uczestników w wieku 7-13 lat.

„Dzieci będą malować na plastrach drewna. Będą to zajęcia na tarasie. Mamy dzieci, które już chodziły do nas na takie zajęcia, ale zapraszamy także te, które nie brały w czymś podobnym udziału. Z prac dzieci powstanie wystawa. Informację o Tygodniu Bibliotek wysyłaliśmy też do szkół z terenu gminy Stąporków, także liczymy na duży odzew dzieci” – mówi nam Anna Pietraszak.

Zapisy na zajęcia z malowania na drewnie odbywają się telefonicznie. Rodzice mogą zgłaszać dzieci pod numerem telefonu 509 307 590. Liczba miejsc ograniczona.

W środę 19 maja w formie online odbędzie się także finał 13. edycji konkursu recytatorskiego „Wierszowisko”, którego tegoroczną tematyką jest szkoła. Początkowo był on zaplanowany na 12 maja, jednak ze względu na prośbę uczniów oraz nauczycieli przedłużono zgłoszenia.

„To jest coroczny konkurs organizowany przez DK w Stąporkowie. Sprawdza umiejętności recytatorskie uczestników w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 1-3 i klasy 4-8. Na tegoroczny konkurs dotyczący szkoły w ramach Tygodnia Bibliotek należy wysłać dwa nagrania, dwa filmiki z prezentacją. Jeden z tekstów może być wierszem, fragmentem prozy o tematyce szkoły. Drugi to tematyka dowolna. Termin zgłoszeń przedłużony do 19 maja” – informuje nas Marcin Michalczyk, bibliotekarz.

Nagrania należy przesłać do MGOKiS Stąporków na adres mailowy: [email protected].

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *