REKLAMA

Michał z Czarnej potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka środków na rehabilitację [zdjęcia]

Michał Rasiński to mieszkaniec Czarnej w gminie Stąporków, który walczy o zdrowie i życie. Jego malutki synek to podopieczny żłobka Bajkowa Kraina w Końskich. I to właśnie między innymi dla dziecka pan Michał walczy o zdrowie. Potrzebne są jednak środki finansowe. Zbiórka na rehabilitację prowadzona jest w portalu siepomaga.pl – TUTAJ

REKLAMA

Michał pracował w domu i tam znalazła go jego mama. Leżał w łazience bez kontaktu, bez sił, bez życia. Michałowi pękł tętniak, a jego mózg zalała krew… Zdążył powiedzieć, że nic nie widzi. Pogotowie przyjechało na czas – Michał przeżył, ale to miał być dopiero początek tej tragedii! Helikopter przetransportował Michała do szpitala w Kielcach, a natychmiastowa operacja ocaliła mu życie! Po operacji wydawało się, że wszystko będzie dobrze, wrócił wzrok, kontakt. Rodzina zaczęła powoli odzyskiwać nadzieję. W chwili kiedy opadały emocje, 13 dni po pierwszej operacji, wydarzył się dramat!

REKLAMA

Rozległy udar mózgu – w jednej chwili wszystko przepadło. Michał stracił pamięć i nie mówił. Do tego doszło jeszcze porażenie prawej strony ciała. Michał nie jest w stanie wyartykułować niczego, poza najprostszymi słowami. Zapamiętał tylko – „o Jezu, jak boli”. Musi nauczyć się wszystkiego od nowa. Rodzina znalazła prywatną klinikę, gdzie Michał zaczął robić postępy już po 10-dniowym pobycie.

Żona Michała obiecała synkowi, że będzie walczyła o jego tatę – “Muszę walczyć, by Michał odzyskał siły nie tylko dla mnie, ale także dla naszego malutkiego synka. To on potrzebuje go najbardziej i bardzo tęskni za tatą. Mąż rozpoczął już rehabilitację. Widać już pierwsze postępy, a to daje nadzieję, że Michał znów będzie tą osobą sprzed udaru” – mówi Monika, żona Michała.

Leczenie chorego pochłania wszystkie oszczędności. Na kolejny trzymiesięczny turnus rehabilitacyjny już rodziny nie stać. W takim stanie pacjent musi ćwiczyć, inaczej nigdy nie odzyska zdrowia.

Rodzina obecnie potrzebuje około 80 tysięcy złotych, na internetowej zbiórce już około 1/4 tej kwoty. Zapraszamy Państwa do wspierania Michała Rasińskiego TUTAJ.

Do tematu powrócimy jeszcze w naszej telewizji internetowej. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *