REKLAMA

Międzynarodowe spotkanie – Tagoj de Sierosławice [wideo]

Wiesław Mietliński to pasjonat podróży, wychowawca młodzieży i organizator międzynarodowych spotkań. W 2005 roku stworzył on imprezę – Tagoj de Sierosławice.

REKLAMA

Nazwa wydarzenia zaczerpnięta jest z języka esperanto. To symbol działania ponad granicami – również językowymi. W tym roku by wziąć udział w Tagoj de Sierosławice przybyła grupa młodzieży z Litwy. Z ich przedstawicielami oraz z Wiesławem Mietlińskim udało nam się porozmawiać. Wywiad do znalezienia w materiale wideo.

Uczestnicy wydarzenia Tagoj de Sierosławice wzięli udział między innymi w biegu granicami Sierosławic, rajdzie rowerowym i koncercie „Z nutą melodii wschodu”. Całość imprezy swoim patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie  Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Wiesław Mietliński opowiedział nam głównie o tym dlaczego stworzył tę imprezę –„Chciałem tej zagranicznej młodzieży, z którą mniej lub więcej utrzymuje kontakty przede wszystkim pokazać Konecczyznę, a zwłaszcza kulturę wsi. Często są to dzieci trudne, albo pochodzenia polskiego, więc myślę, że warto to robić.” – mówił organizator Tagoj de Sierosławice.

Natomiast opiekunki grupy z Litwy:  Iwona z Niemenczyna oraz Ewa z Wilna mówiły nam między innymi o tym jak wygląda dyskryminacja języka polskiego w kraju, w którym żyją.

Tagoj de Sierosławice

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *