REKLAMA

Mieszkańcy zadecydowali! Wyniki głosowania budżetu obywatelskiego

Dziś pojawiły się oficjalne wyniki w sprawie głosowania nad budżetem obywatelskim w Końskich. Jaki projekt uzyskał najwięcej głosów? 

REKLAMA

O tej inicjatywie pisaliśmy już od miesiąca. Mieszkańcy gminy Końskie mogli głosować od 4. do 25. września 2015 roku. Dzisiaj, urząd miasta zaprezentował oficjalne wyniki. Najwięcej głosów uzyskał projekt „Bieżni lekkoatletycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej  Nr 1 i Gimnazjum Nr 1”, drugie miejsce zajął pomysł „Budowy miejsca rekreacji dla dzieci na osiedlu 3-go Maja w Końskich”, a trzecia lokata przypadła koncepcji „Budowa placu zabaw na osiedlu przy ul. Robotniczej w Końskich”. Poniżej prezentujemy tabelkę z pełnymi wynikami.

REKLAMA
foto: umkonskie.pl

foto: umkonskie.pl

Oddano 7164 głosów ważnych i 1023 głosów nieważnych. Warto dodać, że bardzo mała liczba osób dokonała wyboru poprzez internet, bo tylko około 200 obywateli. Burmistrz Krzysztof Obratański w rozmowie z nami, zakładał, że do realizacji trafi 5. zadań o największej liczbie głosów. A jaka będzie ostateczna decyzja? Będziemy o tym informować na bieżąco na naszym portalu.

REKLAMA

Dodaj komentarz