REKLAMA

Mikołaj znowu będzie dla każdego! [wideo, zdjęcia]

Za nami już piąta edycja koncertu charytatywnego „Mikołaj dla Każdego”. To wydarzenie co roku organizują uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

REKLAMA

Koncert ma nadawać wydarzeniu kulturalny i świąteczny ton, ale głównie chodzi o licytacje. Dochód z nich zostaje przekazany na wsparcie rodzin mniej zamożnych uczniów. Kolejna edycja wydarzenia ponownie okazała się rekordowa. W piątek zebrano łącznie nieco ponad 16 tysięcy złotych!

Uroczystą galę poprowadzili: przewodniczący samorządu uczniowskiego Łukasz Stępień oraz jego zastępczyni Iza Popiel. Natomiast licytacje tradycyjnie już poprowadził ks. Krzysztof Sieczka. Za organizację wydarzenia odpowiadała nauczycielka Joanna Stołowska, a także Samorząd Uczniowski.

REKLAMA

Punktualnie o godzinie 17.00 w piątek w auli Starego Ogólniaka zgromadziły się tłumy gości. Wśród nich był Naczelnik Oświaty w Starostwie Krzysztof Stachera. Na scenie zaś zaczęła prezentować się młodzież. Piosenki wykonywali: Iza Popiel, Marysia Teper, Wojciech Kołodziejczyk, Adam Wodecki, Tomasz Styś, Pola Grzegorczyk, Urszula Szlenk, Michał Trojanowski, Maria Markiewicz, Magda Rut, Piotr Karlikowski, Dawid Cichoń i Wiktoria Karbownik.

Skecz pomiędzy muzycznymi atrakcjami odegrały Aleksandra Grosman i Natalia Kucharska. Ta druga wydeklamowała również na samym początku koncertu wiersz ku pamięci Kamili Lasoty – niedawno tragicznej zmarłej uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Wspomnienie Kamili i minuta ciszy były z resztą najbardziej wzruszającym momentem tego dnia.

Koncert Charytatywny Mikołaj dla Każdego 2016 03

W samych licytacjach najaktywniej brali udział: Wojciech Jasnos – dyrektor I LO, Robert Śledź – właściciel restauracji Starbex, Państwo Edyta i Jacek Cichoń. Łącznie zlicytowano ponad 60 przedmiotów, z czego największe ceny osiągnęły: Pobyt na Teneryfie dla dwóch osób na okres od 7 do 10 dni – 1100 złotych oraz piłka z podpisami reprezentantów Polski w szczypiorniaka – 350 złotych. Inne ciekawe gadżety to między innymi bombki wykonane własnoręcznie przez mamę dyrektora Jasnosa, płyty z muzyką przeróżnych artystów, przejażdżka motocyklem i kawa z ks. Jackiem Maroszkiem, czy lodówka do wina. Oprócz licytacji młodzież za symboliczne grosiki wrzucane do puszek częstowała ciastami, które zostały przez nich upieczone. Wszyscy uczestnicy zostali też poczęstowani goframi i sajgonkami, które podarowała konecka restauracja Saigon.

Przez cztery ostatnie lata szkolna społeczność podczas koncertów charytatywnych zebrała około 28 tysięcy złotych. Tylko tym razem doliczono się już 16 tysięcy zł. To daje łączną sumę około 44 tysięcy, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów ze Starego Ogólniaka.

Zdjęcia:

Koncert Charytatywny Mikołaj dla Każdego 2016 08

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *