REKLAMA

Młodzież będzie rozdawać seniorom specjalne pakiety

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich rusza z akcją „Chcę żyć!”. Już we wtorek 7 marca uczniowie będą rozdawać koneckim seniorom specjalne pakiety, które mogą uratować życie.

REKLAMA

Miasto i gmina Końskie niestety się starzeje. Liczba osób w wieku poprodukcyjnym to niemal 25% ogółu zameldowanych (w przedprodukcyjnym to tylko 17,28%). Starsi to niestety często osoby chore, samotne. Kiedy ratownicy medyczni, lekarze czy strażacy będą musieli szybko reagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a brak jest kontaktu z ratowaną osobą i nie można uzyskać informacji o stanie zdrowia osoby poszkodowanej od osób bliskich, powinna istnieć możliwość uzyskania ich w inny sposób. Tu z pomocą mają przyjść pakiety, które dla seniorów przygotowała młodzież.

REKLAMA

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Końskich realizują projekt „CHCĘ ŻYĆ!”. Skierowany jest on przede wszystkim do osób starszych, schorowanych i samotnych. Już we wtorek 7 marca dostępne będą koperty projektu zawierające magnes na lodówkę, kartę informacyjną dla służb medycznych. Uzupełnioną kartę informacyjną z dokumentacją medyczną należy umieść w strunowym woreczku i włożyć na górną półkę drzwi w lodówce. Magnes trzeba umieścić na lodówce – miejscu, które jest łatwo dostępne i  znajduje się w niemal każdym domu. Umożliwi to sprawne działanie służb ratowniczych w przypadku zagrożenia zdrowia i życia.

Akcję szkolnej społeczności wspierają lekarze i ratownicy medyczni.

Pakiety będą dostępne we wtorek 7 marca 2023 roku w następujących lokacjach (od godziny 8:00 rano): 
– Apteka Melisa ul. Zamkowa w Końskich
– Przychodnia Zdrowie ul. Zamkowa w Końskich
– NZOZ Południowa ul. Południowa 1 w Końskich
– Starostwo Powiatowe w Końskich ul. Staszica 2 w Końskich
– Urząd Miasta i Gminy w Końskich ul. Partyzantów 1 w Końskich
– Szkoły Podstawowe w gminie Końskie
– II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Końskich ul. Sportowa 9 w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *